Kornfeil na úvod sezony vybojoval desátou příčku. Hanika skončil 30.

Český motocyklový závodník Jakub Kornfeil obsadil v úvodním závodě MS kategorie Moto3 desáté místo. Kornfeil tak zaznamenal slušný progres, protože si ve Velké ceně Kataru po startu z 16. místa na startovním roštu polepšil o šest pozic. Druhý český zástupce Karel Hanika nebodoval. Vítězství v nejslabší kategorii MS oslavil Niccoló Antonelli.

Jakub Kornfeil dnes v závodě MS obsadil desáté místo

Jakub Kornfeil dnes v závodě MS obsadil desáté místo | Zdroj: ČTK

Pro Jakuba Kornfeila, pro kterého to byl debut na motocyklu Honda, je desáté místo v dnešním závodě druhým nejlepším vstupem do seriálu v kariéře.

Český reprezentant se na bodech držel po celý závod, postupně se posouval vpřed a konec se mu podařilo navázat na závěr loňské sezony, kterou zakončil třemi umístěními v elitní desítce.

Zato Karel Hanika, jenž poprvé startoval na stoji Mahindra, neprožil ideální víkend poté, co ve včerejší kvalifikaci obsadil 23. místo a dnes uzavřel třetí desítku, takže skončil daleko za bodovanou patnáctkou.

Úvodní závod F1 ovládl Rosberg. Pomohla mu i nehoda Alonsa

Vítězem prvního závodu sezony Moto3 se stal Ital Niccoló Antonelli, který tímto vybojoval své třetí prvenství v mistrovství světa. Antonelliho vítězství přitom bylo velmi těsné, když druhého Bindera pokořil o pouhých sedm tisícin sekundy.

V královské kubatuře si pro triumf dojel úřadující mistr světa Jorge Lorenzo s yamahou, kterého na pódiu doprovodili Divizioso a Marquez. Vicemistr světa z roku 2015 Valentino Rossi projel cílem jako čtvrtý.

Velká cena Kataru, úvodní závod mistrovství světa silničních motocyklů v Losailu:

Moto3: 1. Antonelli (It./Honda) 38:12,161, 2. Binder (JAR/KTM) -0,007, 3. Bagnaia (It./Mahindra) -0,148, 4. Fenati (It./KTM) -0,435, 5. Bastianini (It./Honda) -0,606, 6. Bulega (It./KTM) -0,625, ...10. Kornfeil (ČR/Honda) -10,947, 30. Hanika (ČR/Mahindra) -59,105.

Moto2: 1. Lüthi (Švýc./Kalex) 40:14,293, 2. Salom (Šp./Kalex) -9,610, 3. Corsi (It./Speed Up) -9,665, 4. Syarin (Malaj./Kalex) -13,558, 5. Aegerter (Švýc./Kalex) -16,064, 6. Kent (Brit./Kalex) -16,114.

MotoGP: 1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 42:28,452, 2. Dovizioso (It./Ducati) -2,019, 3. Márquez (Šp./Honda) -2,287, 4. Rossi (It./Yamaha) -2,387, 5. Pedrosa (Šp./Honda) -14,083, 6. Viňales (Šp./Suzuki) -15,423.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít