Kornfeil skončil na Grand Prix Malajsie osmý

Český motocyklový závodník Jakub Kornfeil skončil na Velké ceně Malajsie osmý v kategorii do 125 ccm, což je jeho třetí nejlepší výsledek v této sezoně. Nejslabší kubaturu vyhrál Španěl Maverick Viňales. Vedoucí muž celkového pořadí Nicolás Terol dojel pátý.

Jakub Kornfeil

Jakub Kornfeil | Zdroj: ČTK

Lépe než na okruhu v Sepangu dokázal Kornfeil letos zajet jen v Jerezu a Brně, kde skončil shodně sedmý. Českému jezdci pomohla k dobrému umístění včerejší skvěle zajetá kvalifikace, do závodu startoval z jedenáctého místa a propracoval se z něj do elitní desítky.

V celkovém hodnocení patří rodákovi z Kyjova průběžné dvanácté místo.

Titul mistra světa si na Velké ceně Malajsie mohl zajistit vedoucí muž stopětadvacítek Nicolás Terol, jenomže se o něj připravil vlastní chybou. V posledním kole závodu upadl a skončil až pátý.

Závod nejslabší kubatury dnes ovládl Maverick Viňales z Španělska, který těsně porazil vítěze předchozí Grand Prix Austrálie Sandra Cortese.

V kategorii Moto2 zvítězil Švýcar Thomas Lüthi před druhým Stefanem Bradlem z Německa. Ten vede celkové pořadí. Třetí dojel Španěl Alex Espargaró.

Závod královské kategorie MotoGP byl po vážné nehodě italského jezdce Marka Simoncelliho zrušen. Mistr světa z roku 2008 v kategorii do 250 ccm bohužel svým zraněním necelou hodinu po hrozivém pádu podlehl.

Grand Prix Malajsie, závod MS silničních motocyklů:

Do 125 ccm: 1. Viňales (Šp./Aprilia) 40:34,280, 2. Cortese (Něm./Aprilia) -0,354, 3. Zarco (Fr./Derbi) -2,455, 4. Faubel -2,921, 5. Terol (oba Šp./Aprilia) -10,049, 6. Folger (Něm./Aprilia) -17,964, ...8. Kornfeil (ČR/Aprilia) -39,099.

Průběžné pořadí MS (po 16 ze 17 závodů): 1. Terol 282, 2. Zarco 262, 3. Cortese 225, 4. Viňales 223, 5. Faubel 161, 6. Folger 150, ...12. Kornfeil 72, 29. Popov (ČR/Aprilia) 3.

Moto2: 1. Lüthi (Švýc./Suter) 36:35,114, 2. Bradl (Něm./Kalex) -0,187, 3. P. Espargaró (Šp./FTR) -7,465, 4. De Angelis (San Marino/Motobi) -9,127, 5. Aegerter (Švýc./Suter) -11,494, 6. Kallio (Fin./Suter) -11,903.

Průběžné pořadí MS (po 16 ze 17 závodů): 1. Bradl 274, 2. Márquez (Šp./Suter) 251, 3. Iannone (It./Suter) 172, 4. De Angelis 170, 5. Lüthi 151, 6. Corsi (It./FTR) 127.

MotoGP: Závod byl po nehodě Marka Simoncelliho v 2. kole zrušen.

Průběžné pořadí MS (po 16 ze 17 závodů): 1. Stoner (Austr./Honda) 325, 2. Lorenzo (Šp./Yamaha) 260, 3. Dovizioso (It./Honda)212, 4. Pedrosa (Šp./Honda) 208, 5. Spies (USA/Yamaha) 156, 6. Simoncelli (It./Honda) 139, ...14. Abraham (ČR/Ducati) 56.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít