Kornfeil v Jerezu vedl, ale šance na životní výsledek mu vzal pád

Šance motocyklového jezdce Jakuba Kornfeila na životní výsledek zhatil pád. Ve Velké ceně Španělska třídy Moto3 v úvodu vedl, poté figuroval na druhé příčce, pak ale ze svého stroje spadl. Stejně skončil závod pro dalších 16 z celkových 31 startujících. Poprvé v kariéře vyhrál Ital Fenati.

Vítěz Velké ceny Španělska v kategorii Moto3 Ital Romano Fenati

Vítěz Velké ceny Španělska v kategorii Moto3 Ital Romano Fenati | Zdroj: Reuters

Devatenáctiletý český jezdec se první dvě kola na trati střídal ve vedení s Portugalcem Miguelem Oliveirou, než ho potkal pád.

Kornfeilovi v levotočivé zatáčce podklouzlo zadní kolo. Sice takzvaného "highsidera" ustál bez pádu, když se ale z kačírku pokusil vrátit na trať, na mokrém okraji za obrubníkem přece jen skončil na zemi a dál nepokračoval.

Kornfeil do závodu odstartoval poprvé v životě z druhé řady (maximem bylo 11. místo z loňské kvalifikace v Malajsii), v dopoledním warm upu byl dokonce čtvrtý a měl solidní vyhlídky na vylepšení svého maxima v podobě pátého místo z dva roky starého závodu stopětadvacítek v Brně. Takhle se musí po dvou závodech spokojit stále jen s bodem za patnácté místo v Kataru.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít