Koukalová navrhla trofej pro úspěšné olympioniky. Má připomínat medaili v pohybu

Jako absolventka oboru ražená medaile a mince má Gabriela Koukalová dobré předpoklady i ke tvorbě hmatatelného umění a podruhé během své závodnické kariéry se k tomu i odhodlala. Navrhla přibližně 30centimetrovou skleněnou trofej, kterou k medaili z Ria dostanou úspěšní čeští olympionici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gabriela Koukalová a téměř hotová trofej | Foto: Lasvit

Medaile se střelkou buzoly uprostřed navrhla Gabriela Soukalová pro akademický šampionát v orientačním běhu 2014. Teď už pod příjmením Koukalová připravila návrh trofeje pro olympijské medailisty.

„Trofej by měla představovat medaili v pohybu. Medaile je ve dně trofeje a z toho se line křivka jako pokračování pohybu,“ vysvětlovala česká biatlonistka při slavnostním představení kuželovitého ocenění.

Trofej pro úspěšné české sportovce na olympijských hrách v Riu je napůl průsvitná, napůl v brazilsky žluté barvě a ovázaná stuhou z barev olympijské vlajky. Kužel je dvakrát mírně zalomený.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na detaily trofeje se Gabriely Koukalové zeptal reportér ČRo Martin Charvát

„Takový tvar jsem zvolila, protože společným prvkem, který spojuje všechny sporty, je pohyb. Z toho důvodu je křivení půlené do takovéhle křivky, to je má představa,“ popsala úspěšná biatlonistka.

Se sklem pracovala Koukalová poprvé, ve sklárnách v severočeské Lindavě byla i u samotné tvorby trofejí a teď doufá, že si je jednak vybojuje co nejvíce sportovců, ideálně i její manžel badmintonista Petr Koukal, a že se všeobecně bude ocenění líbit.

„Doufám, že to nebude nějaké zklamání a dopadne to podle očekávání ostatních. Snad ocení, že jedna z nich se jim snažila připravit překvápko,“ říká biatlonistka a umělkyně Gabriela Koukalová.

Martin Charvát, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme