Koulařka Eva Kacanu doplatila na paralympiádě na nejasnost pravidel

Česká koulařka Eva Kacanu zlato ve vrhu koulí z Pekingu v Londýně neobhájila. Dokonce na olympijském stadioně ani neprošla do užšího finále a skončila až jedenáctá. Jenomže ne vlastní vinou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Speciálně upravená sedátka, ze kterých koulařky vrhají své náčiní | Zdroj: Reuters

Hned prvním pokusem překonala Eva Kacanu osmimetrovou hranici, ale radovat se z toho mohla jen několik vteřin, než rozhodčí zvedla červený praporek. Proč? Tyč, které se koulaři a koulařky při svých vrzích drží, se totiž prý moc hýbala.

„Tyč přitom pustili rozhodčí do závodu s tím, že je v pořádku. Doplatila jsem přesně na nejasná pravidla, kdy není nikde stanoveno, jak se tyč může pohnout a jak ne - a je to na rozhodčích. Ta naše dnes rozhodla takhle a přes to vlak bohužel nejede," neskrývala zlost kvůli nejasnostem v regulích Eva Kacanu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Se zklamanou Evou Kacanu mluvila v Londýně Tereza Jelínková

Přímo na ploše ještě zkoušela s rozhodčí promluvit s tím, že proti jejímu rozhodnutí protestuje, protože je logické, že když při svojí váze za tyč při vrhu zabere, pohne se.

„Někam si to tam sice napsali, ale problém je v tom, že ten můj pokus, ten nejdelší, vůbec nezměřili. Rozhodčí mi řekla, že můj protest uznávají, ale protože pokud nebyl změřený, nedostala jsem se do finále. Jinak by mě tam pravděpodobně dostal," tekly po tvářích Evy Kacanu slzy lítosti.

Ono totiž asi není nic horšího, než když vás o úspěch připraví chyba někoho jiného. Ano, chybovat je sice lidské, ale vysvětlujte to člověku, který se čtyři roky připravoval na obhajobu zlata - a pak musel jen bezmocně pokrčit rameny.

Tereza Jelínková, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme