Královu Poli se daří ve volejbalové extralize i v Challenge Cupu

Volejbalistky Králova Pole Brno zažívají zatím podařenou sezonu. V české extralize postoupily do nadstavbové části soutěže ze čtvrtého místa, na mezinárodní scéně jim zase svědčí účinkování v Challenge Cupu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Marek na tréninku | Foto: David Kubíček

V domácí soutěži by si možná Brňanky představovaly po základní části ještě vyšší umístění, ale s velmi mladým kádrem, v němž věkovou raritu tvoří sedmatřicetiletá veteránka Tobiášová, se prostě nedalo jen tak navázat na minulá umístění v úplně špičce, kdy Brnu konkuroval ve většině případů jen mistrovský Prostějov.

O to větší radost zažívají svěřenkyně trenéra Ondřeje Marka na mezinárodní scéně. V CEV Cupu sice ztroskotaly na Mariboru, účast v Challenge Cupu jim ale náramně svědčí. Porazily Azorské ostrovy a mají už za sebou i první osmifinále soutěže - vítězné. I když proti Chimiku Južnyj to byl setsakramentský boj.

Přehrát

00:00 / 00:00

Výsledky Králova Pole sleduje Tereza Jelínková

„Myslím, že jsme odehráli zajímavé utkání, musím říct, že náš výkon jde nahoru a budu rád, když to takhle bude pokračovat," říkal po utkání, které Brno vyhrálo 3:2, už klidným hlasem trenér Ondřej Marek.

Během zápasu si ale na střídačce užil pořádné nervy a několikrát dokonce hodně zvýšil na hráčky hlas. Ještě víc než konečné vítězství ho pak těšil fakt, že mu vyšel poměrně riskantní krok - přesun veteránky Tobiášové z libera na smeč. Sedmatřicetiletá hráčka totiž dlouho laborovala s poraněnými achillovkami.

„O přestávce mezi svátky jsme vyzkoušeli, jestli by to šlo, Terka sama od sebe začala skákat. Viděli jsme, že to na tom liberu není úplně ono. Začala víc trénovat, je to hodně znát. Dělá tam spoustu černé práce a družstvu hlavně psychicky pomáhá. Myslím, že ještě neukázala všechno," pochvaloval si brněnský trenér.

Odvetu odehrají Královopolanky za týden na půdě soupeře, v Oděse. A Chimik si bude muset zvyknout na to, že ani takhle mladý kádr není radno podcenit.

„Jak jsme hrály s Azorskými ostrovy, slyšeli jsme už od nich, že jsme strašně mladé a nemůžeme vyhrát. Podcenění z jejich strany určitě bylo, protože si vezmou soupisku a řeknou si, že 91 nebo 93 nemůžou v životě vyhrát. I to tam přispělo," vypozorovala Ivona Svobodníková.

Starosti ale podle ní bude mít i Brno, i když poněkud jiné než herní.

„Holky, které tam byly, říkaly, že jídlo se nedalo jíst, balená voda sice je, ale dostaly z toho pak průjem. Nabalíme si s sebou jak oblečení, tak pití i jídlo, abychom tam vůbec přežily, jsme tam čtyři dny. V takovém vypjetí potřebujeme dobrou stravu a myslím, že tam nám to těžko nějak zařídí," plánuje už dopředu brněnská blokařka.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme