Krasobruslař Březina chce z ME medaili

Vloni byl na mistrovství Evropy osmý, letos chce ale medaili. Brněnský krasobruslař Michal Březina cítí formu a ani to, že na republikovém šampionátu skončil až druhý za svým největším konkurentem Tomášem Vernerem, na jeho ambiciózním cíli nic nemění. Přispívá k tomu fakt, že na rozdíl od loňské sezony, kdy se potýkal se zdravotními problémy, je letos zatím stoprocentně fit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krasobruslař Michal Březina před kvalifikací MS v moskevské Megasport Aréně | Foto: Michal Jurman

„Musím to zaklepat, zatím zdraví drží, všechno je v pohodě. S kondičním trenérem děláme všechno pro to, aby to tak zůstalo a nic se s tím nepřihodilo," ťuká Michal Březina do stolu v narážce na loňské poranění třísel, které ho trápilo na začátku sezony.

Tu letošní zahájil výborně, druhým místem na své oblíbené Nebelhorn Trophy v Německu, na které navázal dokonce vítězstvím na Americké brusli. Pak přišlo třetí místo na Grand Prix v Paříži, čtvrté na tomtéž podniku v Moskvě. Na Grand Prix v Québecku byl Březina šestý, což je trochu paradox vzhledem k tomu, že dostal více bodů než při svém vítězství na Americké brusli.

Přehrát

00:00 / 00:00

Krasobruslař Březina chce z ME medaili

„S jízdou jsem byl ale spokojený, protože jsem tam udělal jen jednu velkou chybu, jinak to byla dá se říct čistá jízda. V té konkurenci, která tam byla, bylo hodně těžké dostat se někam dopředu. Musel bych zajet minimálně takovou jízdu jako na mistrovství světa - a možná, že v konstelaci, která tam byla, by mi ani to nepomohlo," naráží Michal Březina na velmi kvalitní konkurenci, která se v Kanadě sešla.

Chci medaili

Tu ostatně očekává i na nadcházejícím evropském šampionátu, který se bude konat na konci ledna v Sheffieldu.

„Do popředí se letos dostal Španěl Fernandéz, letos má zatím docela dobrou sezonu, uvidíme, jak bude vypadat na mistrovství Evropy. Viděl jsem, že Brian Joubert vyhrál francouzské mistrovství s docela slušnou jízdou. Na Evropě to bude zase o něco těžší, ale já udělám všechno pro to, aby to letos konečně vyšlo."

Vyšlo, to znamená stát na stupních vítězů. Mohlo by se zdát, že po loňském osmém místě na kontinentálním šampionátu je to dost smělý cíl.

„Myslím, že kdybych vloni nepokazil tu volnou jízdu, bednu bych už tehdy udržel. Bohužel to nevyšlo, ale letos jiný cíl než dostat se mezi první tři mít nemůžu," ukazuje zdravé sebevědomí jednadvacetiletý krasobruslař, který byl na začátku prosince vyhlášen nejlepší sportovcem města Brna za rok 2011, když v tradiční anketě porazil i takové hvězdy jako dálkovou plavkyni Janu Pechanovou nebo hokejovou ikonu Petra Hubáčka.

Jsme s Tomášem kamarádi

A co se týče mistrovství Evropy, má Michal Březina ještě jedno přání - aby na oné ‚bedně' nestál jako jediný Čech. Rád by tam totiž viděl i Tomáše Vernera, kterého sice samozřejmě bere jako konkurenta, v první řadě ale vždycky jako dobrého kamaráda.

„Já jsem žádnou extra rivalitu nikdy necítil, jsme kamarádi od doby, co se známe. Asi čtyři roky jsme spolu trénovali v Obertsdorfu, takže já mezi námi žádnou rivalitu necítím. Jednou se to povede mně, jednou se to povede jemu," říká juniorský vicemistr světa z roku 2009.

„Už i někteří rozhodčí říkali, že by rádi viděli, aby se to povedla nám oběma na jednom závodě, protože zatím to vždycky bylo tak, že jsem buď zajel já, nebo zajel on, nikdy jsme nezajeli na stejném závodě dobrou jízdu. Snad to teď na mistrovství Evropy konečně vyjde, bylo by hezké, kdybychom konečně dovezli ty dvě medaili. Myslím, že na to máme," přeje si Michal Březina.

Petr Kadeřábek, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme