Krasobruslař Michal Březina bude na ME bojovat o medaili

Po soutěži tanečních párů se budou na krasobruslařském mistrovství Evropy ve Stockholmu rozdělovat další dvě sady medailí. V soutěži mužů bude o cenný kov bojovat i Michal Březina, třetí muž po krátkém programu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Březina během krátkého programu na ME ve Stockholmu | Zdroj: ČTK

Brněnský rodák ukázal už v krátkém programu svoji skokanskou formu. Navázat na ni se pokusí i na Mozartovu Figarovu svatbu v boji čtyř krasobruslařů o tři medaile.

Obhájce titulu a největší favorit Španěl Javier Fernandéz se zřejmě ještě vzdálí konkurenci, na zatím druhého Rusa Sergeje Voronova ale ztrácí Březina po polovině soutěže jen dvě desetiny bodu.

Českému reprezentantovi věří i jeho nedávný kolega a evropský šampion z roku 2008 Tomáš Verner.

„Jeho skokanská forma byla skvělá, jen doufám, že mu to vydrží a odskáče všechny plánované elementy ve volné jízdě. Pak pro něj nebude problém být v Evropě pořád na bedně, kam také patří,“ věří Verner. „Pokud Michal odskáče to, co má naplánováno, tak může vybojovat klidně i první místo,“ podotkl.

Volné jízdy mužů, kterých se zúčastní i Petr Coufal a Pavel Kaška, začínají v hale Globen v 18 hodin a vyvrcholí krátce po 22. hodině.

Michal Jurman, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme