Krasobruslař Verner ukončil sezonu. Na MS pojede Kaška

Krasobruslař Tomáš Verner se rozhodl, že předčasně ukončí sezonu. Čtvrtý muž z loňského světového šampionátu se tak nezúčastní mistrovství světa v Turíně. Jako důvod uvedl nedostatečnou formu, kvůli které by nemohl bojovat v Itálii o přední umístění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlasta Kopřivová a Tomáš Verner | Foto: Pavel Petr

Verner v této sezoně bojoval s řadou zdravotních problémů, jenž poté ovlivňovaly jeho výkony. Nejvíce to bylo vidět na olympiádě ve Vancouveru, kde český krasobruslař obsadil až 19. místo.

„Tomáš prodělal v sezoně opravdu několik těžkých viróz, jsem přesvědčena, že je načase, aby si odpočinul, aby se pořádně doléčil a stoprocentně připravený začal novou sezonu,“ popisovala Vernerovy problémy trenérka Vlasta Kopřivová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kraso-Verner končí-Kopřivová.mp3

„Tomáš je co se technické stránky týče velmi dobře připravený, ale bohužel není schopný tyto náročné pasáže a skoky předvést ve volné jízdě. Je opravdu unavený a potřebuje odpočinek," dodala Kopřivová.

Český adept na medaili své rozhodnutí oznámil zástupcům Českého krasobruslařského svazu už začátkem týdne. Společně s Michalem Březinou se tak v Turíně představí původně náhradník Pavel Kaška.

Jedenadvacetiletého Kaška se zatím nejlépe umístil na světovém šampionátu na 27. místě v roce 2008. Březina na MS ještě nikdy nestartoval, letos však skončil čtvrtý na mistrovství Evropy a byl desátý na olympijských hrách.

Jan Cigánik Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme