Kreuziger je zpět v elitní desítce a očekává nejhorší etapu Tour

Roman Kreuziger dojel ve 12. etapě cyklistické Tour de France na desátém místě, přičemž na vítězného Španěla Rodrigueze ztratil pouhých 15 vteřin. Tento výsledek ho vynesl zpět mezi nejlepších deset jezdců průběžného pořadí, a tak mohl být v cíli spokojený. Tam ho vyzpovídal náš zvláštní zpravodaj Tomáš Kohout.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Kreuziger | Foto: Roman Kreuziger, www.facebook.com

Romane, máte za sebou etapu do Mende, která končila náročným stoupáním, byť bylo jen čtyřkilometrové. Jak vám po ní je?

Je třeba si říct, že to nebylo jen poslední stoupání. Dneska ta etapa byla celkově nervózní, prvních 70 kilometrů se jelo na doraz. Měli jsme průměr skoro 48 km/h a v závěru i po tom krátkém stoupání jsme měli 3000 metrů převýšení a 42 km/h průměr. Takže dneska se nejelo vůbec volně, protože ve skupině vepředu byli lidi z čela pořadí a kvůli tomu se ta skupina nemohla nechat odjet a muselo se jet pořád naplno. Já jsem poměrně spokojený. Včera jsem říkal, že by to mohlo být mezi 20 a 30 vteřinami k těm nejlepším a bylo to 15.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kreuziger je zpět elitní desítce a očekává nejhorší etapu Tour

Bylo to 15 sekund na vítěze, z čehož bylo desáté místo. Byla tato zvlněná etapa s krutým kopcem nakonec dobrým testem před Pyrenejemi?

Já bych řekl, že kruté to bylo před tím závěrečným stoupáním. Naštěstí jsem ho znal už ze závodu Paříž - Nice, protože jsme tady měli dvakrát dojezd. Rozdíl je v tom, že na Paříž - Nice tady byly asi tři stupně pod nulou a teď bylo asi 35, takže to je 40 stupňů rozdíl. Jinak je tady ten kopec vždycky nepříjemný a může jenom překvapit.

Jel jste na doraz i ten konec nebo jste se rozhodl raději nepronásledovat Andyho Schlecka nebo Alberta Contadora, kteří tam také atakovali?

Určitě jsem za nimi nezkoušel jet, ani za Rodriguezem, protože jsem věděl, že oni mají ten nástup do kopce jiný. Spíš jsem se snažil tam být s Menšovem, ale v závěru jsem na něj trošku ztratil. Oni se spojili se Schleckem a s Klödenem a tam mi trošku poodskočili, protože mě už ty poslední dva kilometry nikdo nepomohl potáhnout. Já jsem spokojený. Ale s Pyrenejemi to zatím nemá nic společného. To bude něco jiného.

To, že jste se dostal na desáté místi celkového pořadí před Ivana Bassoa, asi potěší, ale nic neřeší…

Ne, to určitě vůbec nic neřeší, protože Tour je ještě strašně dlouhá a je to otevřené. Bude to hodně těžké.

Říkal jste, že s Pyrenejemi to nemá moc společného. V sobotu je další tranzitní etapa, pak už se pojede do Ax 3 Domaines. Dá se to přeci jen brát jako takový další test nohou před těmi Pyrenejemi?

Zrovna na té zítřejší etapě není metr roviny, je to všechno nahoru dolů a myslím si, že pokud se budou lidi snažit odjet od skupiny a budou se tam atakovat už ze začátku na doraz, tak se může stát, že to bude nejhorší etapa Tour.

Tomáš Kohout, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme