Kreuziger na Alpe d´Huez útočil a pomáhal Contadorovi. Nakonec na to doplatil

Lídr Tour de France měl špatný den, ale přesto na tom vydělal. Je to paradox, který se může stát samozřejmě i jinde, ale v cyklistice to tak nepřekvapí, zvlášť když etapa vede dvakrát na Alpe d'Huez. Českého fanouška ale nepotěší, že to odnesl i Roman Kreuziger.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tým Saxo-Tinkoff s Romanem Kreuzigerem může Chrisu Froomeovi na Mont Ventoux dělat problémy | Zdroj: Reuters

Těžko spekulovat, čí to byl nápad, zaútočit ve sjezdu před druhým stoupáním na Alpe d'Huez. Šéf týmu Saxo-Tinkoff Bjarne Riis popřel, že by zavelel on. Alberto Contador to podle oficiálního vyjádření nenazval atakem a Roman Kreuziger mlčel. Každopádně nástup dvojice česko-španělské dvojice překvapil i lídra závodu Chrise Frooma.

"Jo, bylo zajímavé vidět Kreuzigera s Contadorem, jak útočí ve sjezdu. Bylo to pořád daleko od druhého výšlapu na Alpe d'Huez. Nevím, ale myslím si, že tohle je mohlo stát hodně energie, která jim pak očividně chyběla ve finále na Alpe d'Huez," prohlásil Chris Froome. Z toho nástupu profitoval jak on, tak Kolumbijec Alexander Quintana. Dojel čtvrtý a právě na tuto pozici v celkovém pořadí odsunul Romana Kreuzigera.

Přehrát

00:00 / 00:00

Chrisu Froomovi daly ataky dvojice Contador-Kreuziger pořádně zabrat

"Movistar s Quintanou jeli velmi dobrý závod. A určitě si myslím, že své třetí místo udrží až do Paříže, až do konce," hodnotí Froome, ačkoliv Quintana má na Kreuzigera jen 12 vteřin. Ostatně, duo týmu Saxo-Tinkoff nebylo jediné, komu chyběly síly. Sám Chris Froome pocítil akutní nedostatek energie, mezi cyklisty zvaný jako „hlaďák“. A to šest kilometrů před cílem.

Nejdříve cukr, a pak penalizace

"Ano, je to hrozný pocit. A jsem jenom rád, že jsem tu etapu dojel, navíc s větším náskokem, než jaký jsem měl předtím. Takže jestli tohle měl být špatný den, určitě ho beru! Jsem opravdu vděčný, jak kolem mě pracoval tým. Všichni byli skvělí. A hlavně Richie Porte v závěru. Nechal vlastní ambice a pomohl mi hájit žlutý dres až do konce."

A hlavně mu dovezl od týmového auta tubu s cukry. A protože se to v závěru etapy už nesmí, dostali oni i sportovní ředitel dohromady 1400 SFR pokuty a přičetlo se mu 20 sekund k celkovému času. I tak ale před Contadorem vede o 5 minut a 11 sekund.

Tomáš Kohout, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme