Kreuziger přestoupil do australské stáje Orica. Strávit by tam měl nejméně dva roky

Cyklista Roman Kreuziger bude od příští sezony jezdit za stáj Orica. Desátý muž letošní Tour de France s australskou stájí podepsal smlouvu na dva roky. Informaci o příchodu třicetiletého cyklisty zveřejnila Orica na svém oficiálním webu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyklista Roman Kreuziger (archivní foto) | Foto: Jan Brychta

Roman Kreuziger se tak po Peteru Saganovi stal druhým cyklistou končící stáje Tinkoff, který byl dnes oznámen u jiného týmu.

Rodák z Moravské Třebové změní barvy poprvé od roku 2013, kdy do ruského týmu Tinkoff přišel z Astany.

„Výběr týmu Orica-BikeExchange pro mě byl snadno volbou, když jsem si vybíral své budoucí angažmá. Oceňuji jejich ambice a rád bych pomohl jejich mladým jezdcům k dosažení těch nejvyšších cílů na závodech Grand Tours,“ uvedl Roman Kreuziger v tiskovém prohlášení týmu.

„Myslím, že dokážu naplnit obě moje role – jak na kole, tak mimo něj. A zároveň se přitom budu pokoušet o vítězství na jednotýdenních závodech a klasikách,“ řekl český cyklista ke svým ambicím.

Kreuziger ve své kariéře dokázal dojet celkem čtyřikrát v první desítce konečného pořadí Tour de France. Jeho dosavadním maximem je páté místo z roku 2013. Na stejnou příčku přitom dokázal dosáhnout i dva roky před tím na italském Giru.

Mezi jeho další úspěchy patří letošní triumf na mistrovství ČR v silničním závodě, vítězství na klasice Amstel Gold Race v roce 2013 či etapová výhra na Giru v sezoně 2012.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme