Kreuziger si pochvaluje zlepšení podmínek a relaxaci při dni volna

Cyklisté se dnes na Tour de France zase pořádně opřou do pedálů. Dělali to i včera, ale jen při relaxačních vyjížďkách o dni volna. A třeba tým Saxo-Tinkoff i s Romanem Kreuzigerem si užíval i klid v luxusním hotelu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Kreuziger | Foto: Tomáš Kohout

Ani novináři diskutující s notebooky na kolenou nevyrušili hosty pětihvězdičkového hotelu z prázdninového rozpoložení. Jen v županech míří ven k hotelovému bazénu, kde si hrají děti. Kousek od něj sedí i cyklisté týmu Saxo-Tinkoff.

Roman Kreuziger zrovna s úsměvem vysvětluje dánským žurnalistům, že jim rozhodně neprozradí taktiku, aby ji do pěti minut neřekli vedle stáji Sky. K jeho pohodě přispívá i vyloženě relaxační prostředí.

„Řekněme, že už to pár let nebylo, co jsme měli takovéhle hotely. Musím říct, že se to určitě hodně zlepšilo,“ pochvaluje si Kreuziger.

Oproti tradici dne volna dokonce cyklisty ani nebudili antidopingoví komisaři.

Přehrát

00:00 / 00:00

Roman Kreuziger si na Tour de France užil den volna podle svého gusta

„Jenom nám tady zvonil na hotelu nějaký alarm, nebo co to bylo, tak jsme tu měli takový planý poplach. Ale to nic.“

A tak mohl Roman Kreuziger nabírat síly.

„Vyspali jsme se, byli jsme se hodinu projet na kole. Teď jsme si dali oběd a před masáží se jdeme ještě natáhnout,“ popisoval jediný český cyklista na Tour de France relaxaci mezi dřinou v Pyrenejích a dalšími dny, kdy bude kromě časovky pracovat pro lídra týmu Alberta Contadora.

Také řekl, že těžký den kapitána už se nebude opakovat, protože…

„… jestli se někdo podíval v sobotu v cíli, jak tam poletovaly ty květy, a ví se, že Alberto má alergii. Je to jasná příčina toho, proč se mu jelo tak, jak se mu jelo.“

Tour de France 2013 | Foto: ČTK

Tomáš Kohout, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme