Kreuziger v 15. etapě Gira dojel osmý, celkově je 5.

Cyklista Roman Kreuziger skončil osmý ve druhé horské etapě Giro d'Italia. Tu vyhrál Ital Matteo Rabotini, který jel posledních zhruba sto kilometrů v úniku. Ve stejném čase jako Rabotini dojel i Joaquín Rodriguez, který se dostal na první místo celkové klasifikace. V ní se Kreuziger posunul na páté místo, na Rodriguéze ztrácí 1:27.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lídr Giro d'Italia Joaquim Rodriguez na podiu po 10. etapě | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Po úvodní horské etapě se cyklisté tentokrát vydali hned na pět vrcholů, první s převýšením 900 metrů a stoupáním až 17%. Nedalo se předpokládat, že by se na všechny vrcholy šplhali cyklisté stejně rychle, takže se hlavní pole hned ve stoupání na Valcavu začalo dělit. Vpřed z něj vyrazil Ital Matteo Rabotini, v pelotonu se hlavní favorité hlídali.

Zatímco Rabottini začal sbírat vrchařské prémie, čelo pelotonu ovládla Astana s Romanem Kreuzigerem. Kazašský tým se dokonce ve čtyřech členech obdivuhodně snažil tahat i ve finálovém stoupání. Tam se vedení ujal domestik Ivana Bassa Polák Szmyd, který svého lídra opustil tři kilometry před cílem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Při rychlé chůzi mluvil s Romanem Kreuzigerem Tomáš Kohout

Poté se do úniku vydal loňský vítěz Gira Scarponni, za ním Basso anásledoval hromadný úprk do cíle. První projel páskou šťastný Rabottini následovaný Rodriguezem, Roman Kreuziger byl osmý, když se zbytkem hlavního pole dojel v rozmezí pár sekund po Bassovi a deset sekund před dosavadním lídrem Hesjedalem.

"Rodriguez je určitě favorit na vítězství, ale ještě je před námi týden. Má za sebou výborný týden na klasikách a všichni doufají, že mu dojde,“ říkal Tomáši Kohoutovi český závodník přímo v prostoru cíle.

„Pódium určitě není ztracené, dá se o něj bojovat,“ hodnotí Kreuziger dosavadní zkušenosti z Gira. „Doufám, že bude na hotelu sauna, abychom mohli vypotit všechnu vodu, co jsme nabrali,“ povzdychl si nad nevlídným počasím, které jezdce trápilo.

15. etapa Busto Arsizio - Lecco/Pian dei Resinelli (172 km):
1. Rabottini (It.) 5:15:30, 2. Rodríguez stejný čas, 3. Losada (oba Šp.) +23, 4. Henao (Kol.), 5. Scarponi, 6. Basso všichni +25, 7. Pirazzi (všichni It.), 8. Kreuziger (ČR), 9. Gadret (Fr.), 10. Txurruka (Šp.) všichni +29, ...148. Bárta (ČR) +34:48.

Průběžné pořadí: 1. Rodríguez 65:11:07, 2. Hesjedal (Kan.) +30, 3. Basso +1:22, 4. Tiralongo (It.) +1:26, 5. Kreuziger +1:27, 6. Scarponi +1:36, 7. Intxausti (Šp.) +1:42, 8. Henao +1:55, 9. Cataldo (It.) +2:12, 10. Casar (Fr.) +2:13, ... 56. Bárta +48:36.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme