Kreuziger zkusí dnes nebo zítra vyhrát etapu Tour

První týden Roman Kreuziger na Tour de France padal. Ve druhém se nejlepší český cyklista šetřil, ale také pokusil o únik. Co ho čeká v tom třetím? Boj, korunovaný při vělkém štěstí úspěchem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Kreuziger při telemostu týmu s A. Vinokurovem | Foto: Tomáš Kohout

Bezpochyby je na tom Roman Kreuziger lépe, než jeho týmový šéf - jak na kole, tak mimo něj - Alexander Vinokurov. Ten spadl v 9.té etapě zlomil si stehenní kost, musel vzdát Tour a ukončil kariéru. O volném dni k celému týmu promlouval jen díky telemostu Eurosportu.

,,Určitě nás sleduje každým dnem," podotkl Roman Kreuziger, kterému velký Vino řekl, že je škoda, že se mu v první Pyrenejské etapě nepovedlo dotáhnout únik. To je jediný způsob, jak teď Roman Kreuziger může zaujmout. Ví to i on sám. A pořád se nemůže vyrovnat s tím, že má kvůli pádům po ambicích na celkové pořadí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kreuziger zkusí dnes nebo zítra vyhrát etapu Tour

,,S tím se člověk smiřuje těžce. Měl jsem velkou šanci na bílý dres, testy před Tour byly optimální. Snažím se dál a pak určitě přijde jedna etapa, kde zkusím dát maximum. Není to otázka jen ruky, ale abych se ohnul v zádech a mohly nohy dobře pracovat," prozrazuje Roman Kreuziger.

Ta jedna etapa je buď dnešní do Gapu, nebo zítřejší do Pinerola. Pak už přijdou kruté horské souboje.

,,Určitě ne všechny dny, ale jeden den se o to pokusim," potvrzuje domněnku Roman Kreuziger. I kvůli tomu, aby mu pokus pokud možno vyšel, šetřil síly v celém druhém týdnu Tour.

,,Na Tour se těžce regeneruje. Bylo by mi lépe dva týdny doma, aby se ruka dala dohromady. Ale nikdy jsem velký etapový závod nezabalil a balit ho nechci. Negativní zkušenost se třemi pády je pro mě nová zkušenost, ale je pro mě důležitá," říká Roman Kreuziger.

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme