Kreuzigerův parťák Basso končí na Tour de France, má rakovinu varlat

Ital Ivan Basso nečekaně odstoupil z Tour de France. Důvodem je rakovina varlat, na kterou doktoři přišli během volného dne nejslavnějšího cyklistického závodu. Stájový kolega Romana Kreuzigera z týmu Tinkoff-Saxo to oznámil tiskové konferenci, po které se ihned vydal na léčbu do Milána.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivan Basso na letošním ročníku Tour de France | Zdroj: Reuters

Basso si na bolesti začal stěžovat po páté etapě, během které si při pádu levé varle poranil.

„Cítil jsem v něm bolest i v dalších dnech. Včera jsme mluvili s lékařem Tour de France, rozhodli jsme se pro speciální vyšetření v nemocnici a zjistili jsme tuhle špatnou zprávu. Mám malý nádor v levém varleti,“ řekl 37letý cyklista, který po úvodních devíti etapách Tour figuroval na průběžné 158. příčce.

Lékař týmu Tinkoff-Saxo Piet de Moor je ale v prognózách optimistický, podle jeho slov se zkušený jezdec plně uzdraví.


„Lékaři mu naštěstí sdělili, že je nemoc v počátečním stadiu, takž všichni doufáme, že nemoc rychle překoná,“ dodal mluvčí stáje Jacinto Vidarte.

Basso, který si během kariéry odpykal kvůli dopingu dvouletý distanc, dosáhl na nejslavnějším závodu světa na svůj nejlepší výsledek v roce 2005, kdy skončil celkově druhý. O rok dříve obsadil třetí pozici.

V letech 2006 a 2010 vyhrál Giro d'Italia a na Vueltě je jeho maximem čtvrté místo z roku 2009.

Mapa cyklistického závodu Tour de France 2015 | Foto: ČTK

Tomáš Kohout, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme