Krpálek má už 116 kilo. Zmenšila se mi trička, žertuje před prvním turnajem v nové kategorii

Olympijský vítěz v judu Lukáš Krpálek se vrátil ze soustředění v Japonsku a vyhlíží první ostrý start ve vyšší váhové kategorii. Nabírání kilogramů mu jde a pochvaluje si ho. Ale radost mu neudělalo, že spolu s ním přestoupil do kategorie nad 100 kilogramů i jeho největší rival z té nižší - Henk Grol.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Judista Lukáš Krpálek | Foto: Herbert Slavík

„Co jsem slyšel, tak už v Düsseldorfu to bude velmi těžký turnaj. Účast tam potvrdil Japonec, který byl druhý v Riu (Hisajoši Harasawa, pozn. red). Změnu váhové kategorie ohlásil i můj velký rival Henk Grol,“ říká šestadvacetiletý Lukáš Krpálek.

Nizozemcův přestup mezi nejtěžší judisty ho překvapil. „Nadšený jsem z toho určitě nebyl. Moje bilance s ním je docela špatná. Musíme pracovat na tom, aby se zlepšila,“ směje se.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lukáše Krpálka čeká první turnaj v kategorii nad 100 kilogramů. Do Německa vyrazí z obměněným šatníkem

„Spadla mi brada. Čekal jsem, že ukončí kariéru. Ale spočítal jsem si, že mu je 33 let, tak ještě nemusí. Těšme se na korigování jejich bilance,“ doplnil svého svěřence reprezentační trenér Petr Lacina.

První možnost by pro ně mohla přijít už o víkendu na turnaji v německém Düsseldorfu, kde naopak nebude startovat vládce této hmotnostní kategorie Francouz Teddy Riner, který už více než sedm let neprohrál.

„Je to pro mě motivace. Potkat se s ním a zkusit ho porazit. A pokud se to povede, by to chtělo na nějakém velkém závodě. Na mistrovství světa nebo Evropy. Ale na to je ještě čas,“ říká 116kilový judista.

A čas má rodák z Jihlavy stále ještě i na další nabírání váhy. Nejlepší by podle něj bylo mít kolem 120 kilogramů - ideálně většinu ve svalové hmotě. S tím souvisí i celkový růst tělesných proporcí a tak už Krpálek musel i obměnit šatník.

„Spousta věcí už mi přestává být. Kalhoty mi nejsou, trička se nějak zmenšila, žertuje nejlepší český sportovec za loňský rok a olympijský vítěz Lukáš Krpálek.

Jakub Kanta, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme