Krpálek na mistrovství Evropy v judu startuje s bolavým ramenem. Ale den ode dne se to lepší, hlásí

Judista Lukáš Krpálek absolvuje poslední velký turnaj před olympijskými hrami. Od startu na evropském šampionátu neodradily českého reprezentanta ani bolesti v rameni, které ho trápí už několik dnů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Krpálek se jde chystat na finálový zápas Evropských her | Foto: Michal Jurman

„Den ode dne se to lepší. Před osmi dny jsem byl na plazmě, kterou mi píchali do ramena. Den potom na magnetické rezonanci. Konzultoval jsem to s profesorem Kolářem, který mi říkal, že se mi plazma špatně vstřebala a kvůli tomu to bolelo,“ vysvětluje dvojnásobný mistr Evropy Lukáš Krpálek.

Po dohodě s doktorem Pavlem Kolářem na šampionát odcestoval, zhubnul na předepsaných 100 kilogramů a nechal se nalosovat. Bolest v rameni je stále menší, ale že by zmizela úplně, s tím jihlavský rodák nepočítá.

Přehrát

00:00 / 00:00

Už v prvním kole to nebude jednoduché, protože tam mám Estonce, který je hrozně malý. Je to taková silná krabice, která se těžko hází, popisoval redaktorovi Petru Kadeřábkovi Lukáš Kadeřábek v Kazani

„Nemyslím, že by to nemělo bolet vůbec, ale aspoň aby to bolelo co nejmíň,“ dodává Krpálek. I přes bolest tak do boje na šampionátu zasáhne. Má k tomu velmi dobrý důvod.

Kromě možnosti získat do sbírky další medaili z mistrovství Evropy touží hlavně po tom, připsat si do olympijské kvalifikace co nejvíce bodů tak, aby se udržel v první osmičce žebříčku a byl v Riu mezi nasazenými. Los k němu ale příliš milosrdný nebyl.

„Už v prvním kole to nebude jednoduché, protože tam mám Estonce, který je hrozně malý. Je to taková silná krabice, která se těžko hází. V loňském roce jsem s ním šel na grand prix v Záhřebu a po chvilce jsem upadl na wasari. Dělá chvaty, které mi absolutně nevyhovují, ale nesmím spadnout. Jinak bych ho měl porazit,“ říká Krpálek. Sám ale neví, jestli mu rameno vydrží a zda s ním bude moci nastoupit.

Petr Kadeřábek, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme