Krpálek se úspěšně pral s giganty, dostal se až do semifinále

Poprvé od loňského triumfu na olympijských hrách v Riu de Janieru se Lukáš Krpálek postavil soupeřům na tatami. Los mu přisoudil do cesty nejtěžší možné soupeře, ale už ve druhém kole porazil nasazenou jedničku a dostal se až do semifinále.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Krpálek v souboji s Portugalcem Fonsecou | Zdroj: Reuters

„Po tom, co jsem dostal na olympiádě, už na těžké losy musím být zvyklý. Něco takového se dalo čekat, že když nejsem nasazený, půjdu k někomu takhle dobrého,“ nedělá si Lukáš Krpálek s losem velkou hlavu svého prvního turnaje v kategorii nad 100 kilogramů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lukáše Krpálka mohou na prvním turnaji čekat až 180kiloví soupeři

V prvním kole nastoupí jihlavský rodák proti pátému muži z Ria Garciovi Mendezovi z Kuby. Rychlého a technicky dobře vybaveného soupeře se mu podařilo zdolat na ippon. Ve druhém kole ale čekala nasazená jednička, téměř 180kilový Daniel Natea z Rumunska.

„Tohohle jsem si určitě nepřál do prvních kol. Má necelých 180 kilo a to pro mě bude hodně těžké. Nejlehčí závodník půjde proti nejtěžšímu, takže myslím, že se na žíněnce ztratím. Ani vedle něj nebudu vidět,“ těšil se na souboj český olympijský vítěz.

Na tatami opravu vypadal i se svými 116 kilogrami malinký, dvě minuty se marně pokoušel dostat Nateu na zem, ale ten s přehledem odolával. Až pak se českému reprezentantovi podařilo dostat ohromného Rumuna do držení, které vydržel potřebných 10 vteřin.

„Šel jsem to prostě zkusit a ono to vyšlo. Měl jsem super nástupy, sice mě mohl otočit, ale všechno jsem ustál. Na tresty jsem vedl a když chtěl zaútočit, otočil jsem ho a chytl do držení. Už teď je to pro mě super výsledek,“ okomentoval svůj souboj s obrovským Rumunem.

Prohrál až v semifinále s mladým Japoncem Kokorou Kageurou. Od 17:00 se tak bude prát o bronzovou medaili s Kazachem Jeržanem Šynkejevem.

V Düsseldorfu se český judista musí vyrovnat nejen se soupeři gigantických rozměrů. Poprvé se pere také podle nových pravidel. To nejzásadnější změnou, je zkrácení délky zápasu z pěti na čtyři minuty.

„Může pro něj být náročnější tou masou hodit. Hodit 140 nebo 150 kilo není jednoduché, zvlášť když na to má míň času, aby soupeři vytuhli. Ale jsem přesvědčený, že zápasník jeho parametrů si s novými pravidly určitě poradí,“ věří trenér Petr Lacina. K prvnímu zápasu nastoupí Lukáš Krpálek v 10 hodin.

Petr Kadeřábek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme