Krpálek vyhrál jako první český judista Grand Slam v Paříži

Judista Lukáš Krpálek zahájil skvěle rok 2013. Jako první Čech v historii vyhrál prestižní Grand Slam v Paříži. V hale Bercy porazil ve finále do 100 kilogramu Temuulena Battulgu z Mongolska. Na stejném místě získal Krpálek bronz na mistrovství světa v roce 2011.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mistrovství Evropy v judu do 23 let 18.listopadu v Praze, kategorie do 100 kg. Lukáš Krpálek  z ČR (vlevo) a Gábor Vér z Maďarska

Mistrovství Evropy v judu do 23 let 18.listopadu v Praze, kategorie do 100 kg. Lukáš Krpálek z ČR (vlevo) a Gábor Vér z Maďarska | Zdroj: ČTK

Lukáš Krpálek zároveň poprvé v kariéře vyhrál turnaj Grand Prix, jeho nejlepším výsledek bylo dosud druhé místo s německého Düsseldorfu z roku 2010.

"Ještě žádnému českému judistovi se na tomto turnaji nepodařilo uspět. Jedná se opravdu o velmi kvalitní turnaj a je jeden z nejtěžších," uvedl Krpálek na svém webu ještě před startem turnaje.

V hale Bercy nejprve porazil Ukrajince Artěma Blošenka na ipon, ve druhém zápase zdolal Francouze Clementa Delverta. Ve třetím duelu vyřadil na dvě wazari Japonce Jusuke Kumaširu a v semifinále si poradil se Švédem Martinem Pacekem. Ve finálové bitvě Krpálek zvítězil nad Battulgou, zápas trval jen minutu a půl, Krpálek rychle získal juko a škrcením donutil soupeře vzdát.

Druhý Čech v Paříži Alexander Jurečka skončil v kategorii do 90 kilogramů na děleném sedmnáctém místě. Hned ve svém prvním zápase prohrál s Francouzem Alexandrem Iddirem.

Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme