Krpálek vyhrál judistický Světový pohár v Praze

Judista Lukáš Krpálek se po zdravotních problémech vrátil do soutěží vítězstvím na Světovém poháru v Praze. V hale Sparty na Podvinném mlýně nenašel přemožitele v kategorii do 100 kilogramů. Byl to přitom jeho první start od loňského prosince.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Krpálek | Foto: judokrpalek .com

Krpálek si poté zranil záda a nemohl trénovat. V praze to ale nebylo znát. Bez problému se dostal až do finále, kde suverénně porazil Temuulena Battulgu z Mongolska.

"Tři měsíce bez tréninku, to je docela dost. Vůbec jsem nevěděl, jestli tu budu startovat," říkal Krpálek po vítězství v rozhovoru s Mirkem Vasićem.

K vítězství hnala jednadvacetiletého judistu i téměř zaplněná hala na Podviném mlýně, která ale mohutně povzbuzovala i další české reprezentanty.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lukáše Krpálka na moment zastavil Mirko Vasić se svými otázkami

Těm se dařilo hlavně ve váze do 90 kilogrmů. Bratr Lukáše Krpálka Michal se dostal do osmifinále, stejně jako Alexandr Jurečka.

Michal Horák potom prošel pavoukem ještě jedno kolo dál a obsadil sedmé místo. Tituly vybojovali Uzbek Imavov, Japonec Nišijama, Izraelec Sasson a také zmíněný Lukáš Krpálek.

"V rámci Světového poháru to je mé nejcennější vítězství. Diváci byli úžasní, mám rád plnou halu a oni opravdu hodně povzbuzovali," liboval si Krpálek.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme