Krpálek završil skvělý rok: 'Chlapi, snad si trofej chvíli necháme'

Judista Lukáš Krpálek je šťastný muž - v uplynulém roce se mu povedlo takřka všechno, na co sáhnul. Na olympijských hrách získal jediné české zlato a při nástupu nesl českou vlajku, doma se mu narodil první potomek. Rok zakončil vítězstvím v anketě Sportovec roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Judista Lukáš Krpálek s manželkou Evou | Foto: Filip Jandourek

„Ani nevím, co říct. Je to nádherná tečka za sezonou. Hezčí zakončení být nemohlo, nesmírně si toho vážím,“ řekl Lukáš Krpálek po vyhlášení ankety Sportovec roku.

Nešlo o žádné překvapení, na udivené reakce nedošlo, zlatou olympijskou medaili získal v uplynulém roce jediný z přítomných sportovců, a právě proto, že byl před čtyřmi měsíci v Riu vůbec nejsilnějším a nejúspěšnějším judistou na tatami, mohl teď Lukáš Krpálek vystoupat na pódium a nasadit si korunu pro vítěze.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vyhlášení sportovce roku sledoval i reportér ČRo David Nyč

Získal trofej, kterou v předchozích letech nosily spíš královny českého sportu. „Nemyslím to špatně vůči ženám, ale mám radost, že se to konečně vrátilo chlapům. Doufám, že na to v příštích letech navážou a chvilku si to necháme,“ naráží judista na desetiletou ženskou nadvládu v anketě.

Stylově tak zakončil doslova pohádkový rok. „Sezona byla nádherná. Povedla se mi spousta výborných věcí. Vyhrát olympiádu, být tam vlajkonošem, narodil se nám malý. Do toho jsem zvolený sportovcem roku. Je to nejlepší rok, který mohl být.“

Olympijský vítěz po krátkém odpočinku trénuje na souboje ve vyšší váhové kategorii. Nechce totiž skončit jen s jednou olympijskou medailí. „Každý rok jsem si říkal, že bych si přál, aby byl další rok úspěšnější než ten předchozí. V příštím roce to asi nepůjde. Rád bych se tomuhle roku ještě někdy vyrovnal. Bude to hodně těžké, ale budu se maximálně snažit, aby se to povedlo,“ slibuje Lukáš Krpálek.

Mezi kolektivy uspěl v anketě ženský fedcupový tým, anketu o nejlepšího juniora vyhrála atletka Michaela Hrubá.

David Nyč, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme