Kubala s Benešem postoupili na Štvanici do 3. kola

Beachvolejbalisté Petr Beneš s Přemyslem Kubalou postoupili do třetího kola turnaje Světové série na pražské Štvanici. Na úvod Patria Direct Open porazili kanadskou dvojici Binstock, Reader 21:17 a 21:16. Ve druhém kole si pak poradili s polskou dvojicí Kadziola, Szalankiewicz 22:20 a 24:22.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přemysl Kubala a Petr Beneš se svým fanklubem na štvanických kurtech | Foto: Petr Kadeřábek | Zdroj: Český rozhlas

První utkání hrála dvojice brzo ráno, ten druhý přitom až pozdě odpoledne. Reportér Petr Kadeřábek se jich poté ptal, který z duelů byl těžší. "Určitě ten druhý, byly hodně složité povětrnostní podmínky tady v tom kotli. Vítr se hodně točil, oba týmy měly velké problémy s přihrávkou, špatně se odhadovalo, kam ten míč poletí," odpovídal Petr Beneš.

V prvním setu druhého záúpasu přitom Beneš s Kubalou prohrávali 16:19 a Přemysl Kubala tušil, že obrat byl pro to utkání klíčový.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Petrem Benešem i Přemyslem Kubalou mluvil Petr Kadeřábek

"Nás ta koncovka setu hrozně nakopla, během toho setu jsme udělali hrozně chyb, hlavně na nahrávce. Nedokázali jsme to správně složit, naopak koncovka nám vyšla, měli jsme bloky, něco jsme čapli a uhráli. Nicméně i během druhého setu jsme se nevyvarovali spousty chyb. Na to, že tam bylo tolik nepřesností, jsme to docela zvládli, ale snad to bude v dalších bojích lepší."

Cílem nejlepší české dvojice je být do sedmého místa, což ještě není úplně jednoduché. "Už to není jako dřív, že by bylo deset týmů a další na ně neměli. Nedá se říct, že by první den byl lehčí a druhý těžší. Jde o to, jestli my zlepšíme náš výkon a budeme s nimi schopní hrát," tuší Kubala.

1. kolo:
Kubala, P. Beneš (9-ČR) - Binstock, Reader (24-Kan.) 2:0 (17, 16), Dumek, Tichý (10-ČR) - Heyer, Chevallier (23-Švýc.) 2:1 (29, -14, 12), Rogers, Dalhausser (1-USA) - R. Kufa, J. Hadrava (32-ČR) 2:0 (18, 18).

2. kolo:
Gibb, Rosenthal (7-USA) - Dumek, Tichý 2:0 (15, 16),
Kubala, P. Beneš - Kadziola, Szalankiewicz (25-Pol.) 2:0 (20, 22).

Opravy:
A. Cés, K. Cés (16-Fr.) - R. Kufa, Hadrava 2:0 (15, 19).
Kufa s Hadravou obsadí dělené 25. místo.

Martin Charvát, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme