Kubánské volejbalistky nemají o těch českých téměř žádné informace

Volný den na mistrovství světa volejbalistek v Japonsku je spíš jakýmsi klidem před bouří. Česká reprezentace se pečlivě chystá na Kubu, nad kterou musí zvítězit, pokud se chce z osmičlenné čtvrtfinálové skupiny F probít nejméně do utkání o 9. až 12. místo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Maskoti MS volejbalistek Japonsko 2010 | Foto: www.sebare.com

Kubánky zatím předvádějí na šampionátu výkony jako na houpačce. Český tým si ale musí dát obrovský pozor. Volejbalové gazely nejenom, že dokážou vyskočit hodně vysoko, ale když jim vyjde den, hrají neskutečně kvalitní partie.

Třeba jako proti Brazílii, nebo proti Spojeným státům. Favorité v obou zmiňovaných zápasech nevěděli, kam dřív skočit. Snad mírnou výhodou pro český tým by mohlo být, že Kubánky nemají o soupeřkách prakticky žádné informace.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kubánské volejbalistky nemají o těch českých téměř žádné informace

„Proti Brazílii jsme hrály výborně především v prvním setu. Pak už se nám tolik nedařilo. Ale byl to výborný zápas. Brazilky podle mne budou hrát o medaile. To bychom chtěly i my,“ prohlásila kapitánka kubánského týmu Silie Frómeta Yusidey.

Ta se vyjádřila také k nadcházejícímu duelu. „Utkání proti České republice pro nás bude opravdu velice důležité. Nemáme o soupeřkách mnoho informací. Abych řekla pravdu, vaše hráčky vůbec neznám, bude to hodně těžký zápas Těžký jako byl proti Brazilkám.“

Yusidey pochází z Havany, kde také hraje. Zajímavostí je, že je v kubánském týmu nejstarší A to přitom oslaví za dva dny teprve šestadvacáté narozeniny. Věkový průměr kubánského výběru je otiž pouhých dvacet let.

Kuba bude v utkání s Českou republikou v roli favorita. Přesto jiná cesta do Tokia pro české barvy nevede, než přes vítězství. Zápas se odehraje v úterý v jedenáct ráno japonského, to znamená ve tři středoevropského času. Radiožurnál z něj nabídne informace v živých vstupech.

Kamil Jáša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme