Kudějovou zastihla před finále nemoc. Jednu jízdu zvládnu, usmyslela si. Odměnou jí byl bronz

Ani letošní mistrovství Evropy neskončí pro české vodní slalomáře bez individuální medaile. V německém Markkleebergu slaví bronz v kategorii kajakářek, nevybojovala ho ale Štěpánka Hilgertová, ale její možná nástupkyně Kateřina Kudějová. Přitom ráno ještě byla možnost, že do závodu vůbec nenastoupí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kateřina Kudějová se raduje po povedené jízdě

Kateřina Kudějová se raduje po povedené jízdě | Foto: Jan Homolka

Přesnou diagnózu Kateřina Kudějová nezná. Podle týmového doktora se nejspíš jedná o streptokoka v krku. I přes tuto indispozici si po závodě mohla říct: „Skvělý výsledek, jsem ráda, že to konečně padlo,“ radovala se.

Je pravda, že jste zvažovala, že byste vůbec nenastoupila?

Přehrát

00:00 / 00:00

Kateřina Kudějová bojovala vedle soupeřek i s nemocí. Že by do závodu nenastoupila, si nepřipouštěla

Mě to nenapadlo, protože jsem si říkala, že jednu jízdu nějak zvládnu a neublíží mi to. Trenér mi nabídl, jestli vůbec chci nastoupit, ale myslím si, že nebyl důvod závod alespoň nezkusit.

Z kategorie juniorů či do 23 let máte už řadu medailí, ale seniorská, to je asi něco úplně jiného, že?

Je to hodně jiné, v seniorech je to mnohem náročnější. V juniorech a třiadvacítkách jsem závod brala tak, že když pojedu normální jízdu, tak to na medaili bude stačit. A většinou mi to přinejmenším na třetí místo stačilo. V áčku se ale musí jet vyloženě dobrá jízda.

Když jste ve finále dojela do cíle na prvním místě a na startu bylo ještě šest kajakářek, věřila jste, že váš výkon bude na medaili stačit?

Říkala jsem si, že se za mě ještě nějaké lodě půjdou, ale radši jsem počítala se čtyřkou, abych nebyla zklamaná.

Kajakářka Kudějová si dojela na ME v Markkleebergu pro bronzovou medaili

Číst článek

Hned před vámi startovala sedmačtyřicetiletá Štěpánka Hilgertová. Připadáte si trochu jako její nástupkyně?

Už jsem to párkrát slyšela, hodně lidí mi to řeklo. Takhle to ale úplně neberu, spíš se koukám na svoje výsledky než na ty okolo.

Kdyby se nepočítaly hlídky, tak v sobotu vyšla české výprava naprázdno. Připadáte si teď trochu jako zachránkyně?

Spíš mě mrzí, že to klukům v sobotu nevyšlo, protože na to určitě mají. Je to škoda. Mně bylo tak špatně, že jsem o nějaké záchraně vůbec nepřemýšlela (úsměv).

Jan Suchan, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme