Kulhavému pomohla k triumfu i SMS čarodějky Čáslavské

Biker Jaroslav Kulhavý udělal pro Česko zlatou tečku za olympijskými hrami v Londýně. Závod na horských kolech vyhrál přesto, že se mu celou sezonu dvakrát nedařilo. Zatímco loni vyhrál, co se dalo, olympijský triumf je jeho vůbec prvním vítězstvím v sezoně. Dost lidí mu už nevěřilo. Ale někteří věděli o zlatu dopředu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci Jaroslava Kulhavého v olympijském areálu pro horská kola | Foto: Tomáš Kohout

Zdá se, že medaili přisoudily Jaroslavu Kulhavému věštby. Možná i kouzla a čáry. Je to samozřejmě nadsázka, vliv okultních věd na sportovní výsledky ještě nikdo nezdokumentoval a hlavně nedokázal.

Ale jeden z jásajících českých fanoušků přímo u trati po závodě zničenými hlasivkami zasípal: "Věštil jsem z lógru. Dal jsem si ráno kafe a tam to bylo jasně napsaný, takže jsme to věděli už dopředu."

Biker Jaroslav Kulhavý je olympijským vítězem. Česko slaví čtvrté zlato

Číst článek

Spolu se skupinkou hlavně z Ústí nad Orlicí, rodiště Jaroslava Kulhavého, postával tento fanoušek v místech za kamenitým úsekem, v dolíčku před posledním stoupáním. Právě v kopečku Jaroslav Kulhavý naposledy zaútočil a rozhodující atak na Švýcara Schurtera mu vyšel.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kouzla a čáry na olympijském okruhu horských kol odhaloval Tomáš Kohout

V cíli přiznal: "Nahoře jsem je neviděl, tam jsem viděl akorát mlhu, ale byl jsem tam první, což bylo důležité."

Pak děkoval Jaroslav Kulhavý svému celoodpruženému kolu, které sedělo lépe než to Švýcarovo s pevnou zadní vidlicí. Ale ono to všechno mohlo být jinak.

V tom kopci totiž stála čarodějka. Tak se sama nazvala dáma českého sportu, paní Věra Čáslavská v esemesce, kterou před závodem poslala Jaroslavu Kulhavému.

"Říká se, to nejlepší nakonec. Dnes sice nebudete slavit jaro, ale olympijské vítězství. Vím to jistě, protože jsem čarodějka, ale také to vím proto, že budu stát na posledním kopci před cílem a budu vám posílat pozitivní energii, jak jsem vám před měsícem slíbila. Tak vítr do plachet a hodně síly," četla za cílem Věra Čáslavská.

I Kulhavý uznal Čáslavské blahodárný vliv

Jestli skutečně pomohly její čáry, na to Jaroslav Kulhavý odpověděl: "Myslím si, že jo, že na ní něco je. Minimálně na mě takhle působí. Bylo to perfektní, ta esemeska mi ráno hodně pomohla."

Přispěla k obrovské vůli a odhodlání, které v sobě v rozhodně ne ideální sezoně Jaroslav Kulhavý našel. Úřadující mistr světa v závodu o olympijský triumf dokázal, že zůstává králem horských kol.

Tomáš Kohout, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme