Kulhavý si v seriálu Kolo pro život zazávodí s dětmi. Přeje si, aby si z cyklistiky něco odnesly do života

Žádného jiného závodu se v Čechách a na Moravě nezúčastní tolik cyklistů jako seriálu Kolo pro život. Populární podnik končí v sobotu v Novém Městě na Moravě a velmi zvučného soupeře budou mít mezi sebou ti nejmladší sportovci na horských kolech. Společně s dětmi na start vyrazí olympijský vítěz z Londýna a stříbrný z letošních her v Riu Jaroslav Kulhavý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyklista Jaroslav Kulhavy v Riu získal stříbrnou medaili v disciplíně Cross country. Ta mu vynese 875 tisíc korun..JPG | Foto: Reuters

Úspěšný biker měl mladým cyklistům původně dělat předjezdce, ale nakonec jim bude rivalem. Jaroslav Kulhavý totiž nastoupí na startovní rošt všech kategorií pro malé cyklisty.

„Děti se naučí respektu k druhým dětem a ponesou si to i do života. Není to vyloženě o sportu, že by tady jezdili na kole, ale je to taková škola života. A hlavně je praktikovaná hrou, takže se děti baví,“ těší Kulhavého.

Přehrát

00:00 / 00:00

Biker Jaroslav Kulhavý se na závod s dětmi těší. Malí cyklisti se prý naučí respektu a odnesou si něco do života

Zmíněnou školou života si v posledních letech prošel i on sám Kulhavý. V období mezi olympijským triumfem v Londýně a druhým místem na letošních hrách v Riu ho více než soupeři trápilo vlastní zdraví. Vypořádat se musel se zlomenou kolenní čéškou a také operací zlomeného zápěstí.

„Od Londýna přibyla spousta zkušeností. Věk nezastavím, věk jde samozřejmě proti mně, ale loni jsem vyhrál dva světové poháry, takže se pořád dokážu připravit. Z každého problému se dokážu vymotat. Má to pro mě cenu i do osobního života,“ přiznává Kulhavý.

Jednatřicetiletý biker na své problémy vyzrál. Malí cyklisté, kteří by chtěli vyzrát na olympijského šampiona nebo si prostě jen užít společného závodu s ním, mají ideální příležitost v sobotu dopoledne na tratích u Vysočina Areny. Pojede se poslední díl seriálu Kolo pro život.

Marek Augustin, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme