Kulhavý slavil zlato skromněji. V rozbořeném Českém domě

Když přinesla ukázat svou olympijskou medaili do Českého domu Miroslava Knapková, vítalo ji přes šest tisíc návštěvníků českého centra v Londýně. Podobný počet čekal i na Barboru Špotákovou a Davida Svobodu. To Jaroslav Kulhavý se musel spokojit s mnohem menším počtem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vyčerpaný biker Jaroslav Kulhavý v cíli olympijského závodu. Teď už plánuje oslavy a dovolenou | Zdroj: ČTK

Aplaudovalo mu jen asi sto návštěvníků Českého domu, kteří na Jaroslava Kulhavého čekali v jeho zákulisí. VIP hosté, novináři a dobrovolníci vítali posledního českého zlatého medailistu, který se zde zastavil cestou na slavnostní zakončení olympijských her

"Perfektní. Zvládli jsme to cestou, i když to bylo na hraně, takže cesta byla taková divoká. Nakonec to vyšlo, tak jsem rád, že jsem se tady objevil. Myslel jsem, že se sem nepodívám, protože Český dům už měl být zavřený nebo i zbouraný. Ale dneska vyšlo úplně všechno," říkal Jaroslav Kulhavý.

Zlatý biker Kulhavý k olympijskému závodu: Bylo to strašně těžké

Číst článek

Vůbec mu nevadilo, že v místech, kde jindy čekaly na medailisty davy fanoušků, byli jen dělníci bourající pódia a další zařízení Českého domu.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Jaroslavem Kulhavým slavil jeho olympijský triumf i Petr Kadeřábek

"Myslím, že lidi mě stejně už před olympiádou pohřbili, takže... Ne, dělám si srandu. Pro fanoušky bude ještě času dost, tak jsem si aspoň odbyl to, co jsem musel. Samozřejmě to bylo příjemné," pousmál se čerstvý olympijský vítěz.

Příjemné byly i dárky, které dostal: zlatou pamětní minci, mobilní telefon nebo pivo na rok zdarma. To se mu určitě bude hodit, protože ty pravé oslavy svého olympijského triumfu začíná v hlavě teprve plánovat.

"Na to jsem se těšil. Už se těším i na volno, protože od loňského roku, kdy jsem získal všechno, jsem měl se vším všudy čtyři dny volna, kdy jsem nebyl na kole, protože se mi do toho zamotaly zdravotní problémy," vypočítával poslední český medailista z londýnské olympiády.

Po té úžasné sezóně jsem měl i spoustu povinností, takže jedu dva roky v kuse a už jsem skoro na umření. Letos si to fakt užiju. Nechci říct, že příští sezóna bude odpočinková, ale minimálně podzim takový bude," říkal Jaroslav Kulhavý a spěchal na slavnostní zakončení Her, na kterých dosáhl svého největšího úspěchu.

Petr Kadeřábek, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme