Kulhavý vyhrál SP bikerů v Lenzerheide, Cink byl třetí

Biker Jaroslav Kulhavý vyhrál v Lenzerheide závod Světového poháru a i potřetí letos stanul na pódiu. Po triumfu v Novém Městě na Moravě a třetím místě v Albstadtu se vrátil do čela hodnocení seriálu. Český úspěch korunoval na bronzové pozici Ondřej Cink.

Jaroslav Kulhavý

Jaroslav Kulhavý | Foto: Martin Bali Jenčík

Mezi Kulhavého a Cinka se vklínil domácí Nino Schurter, který i do třetice letos skončil druhý. Souboj s Kulhavým na špici prohrál ve chvíli, kdy zhruba tři kola před cílem musel při defektu do depa vyměnit kolo.

„Od té chvíle jsem si už jel svým tempem. Nebylo to ale snadné, bylo vedro, na trati kořeny. Ale se svým výkonem jsem moc spokojený," řekl třicetiletý Kulhavý, olympijský vítěz, bývalý mistr světa i celkový vítěz Světového poháru z roku 2011.

Ze tří letošních závodů má na kontě druhé vítězství, protože triumfoval i v květnu v Novém Městě na Moravě. Pak byl v Albstadtu třetí. V dalším dílu SP proto pojede za měsíc v kanadském Mont-Sainte-Anne s jedničkou. Před druhým Schurterem vede po devátém vítězství ve Světovém poháru o 60 bodů.

Cink se dočkal druhého pódia v kariéře, před dvěma lety byl druhý v Andoře. V pořadí SP se vyhoupl na sedmé místo. Pro nejlepší výkon v sezoně si dojel i devatenáctý Jan Škarnitzl.

Závodu žen ve výhni v Lenzerheide dominovala dvaačtyřicetiletá norská hvězda Gunn Rita Dahleová-Flesjaaová a oslavila už 29. vítězství v SP. Nejlepší ze tří Češek Karla Štěpánová se poprvé dostala do třicítky, dojela osmadvacátá.

SP horských kol v Lenzerheide (Švýcarsko):
Muži: 1. Kulhavý (ČR) 1:29:00, 2. Schurter (Švýc.) -33, 3. Cink (ČR) -1:47, 4. M. Flückiger (Švýc.) -1:49, 5. Marotte (Fr.) -1:51, 6. Fumic (Něm.) -1:56, ...19. Škarnitzl -4:48, Paprstka -1 kolo, Novák -2 kola, Vobecký (všichni ČR) -3 kola.
Průběžné pořadí SP (po 3 z 6 závodů): 1. Kulhavý 660, 2. Schurter 600, 3. Absalon (Fr.) 510, 4. M. Flückiger 430, 5. Vogel (Švýc.) 364, 6. Fumic 340, 7. Cink 292, ...26. Škarnitzl 142, 75. Novák 17, 85. Paprstka 8, 86. Nesvadba 8.

Muži - do 23 let: 1. Forster (Švýc.) 1:18:14, 2. Carod (Fr.) -22, 3. Grotts (USA) -53, ...25. Stošek -5:42, 68. Bogar -1 kolo, Vastl (všichni ČR) nedokončil.
Průběžné pořadí SP (po 3 z 6 závodů): 1. Forster 240, ...18. Vastl 30, 31. Stošek 6.

Ženy: 1. Dahleová-Flesjaaová (Nor.) 1:32:15, 2. Davisonová (USA) -1:00, 3. Pendrelová (Kan.) -1:36, 4. Neffová (Švýc.) -2:05, 5. Kalentěvová (Rus.) -2:12, 6. Wloszczowská (Pol.) -2:41, ...28. Štěpánová -10:15, 38. Huříková -1 kolo, Škarnitzlová (všechny ČR) nedokončila.
Průběžné pořadí SP (po 3 z 6 závodů): 1. Neffová 650, 2. Dahleová-Flesjaaová 650, 3. Pendrelová 470, ...29. Štěpánová 117, 55. Škarnitzlová 45, 59. Huříková 40, 69. Šulcová 21, 80. Veselá (obě ČR) 8.