Kvůli návrhu na vyškrtnutí z programu OH rezignoval šéf zápasníků Martinetti

Šéf mezinárodní zápasnické asociace FILA Raphaël Martinetti rezignoval v reakci na nedávný návrh výkonného výboru MOV vyřadit zápas z programu olympijských her. Jeho prozatím nástupcem se stal Nenad Lalovič ze Srbska, který bude v čele organizace nejméně do zářijového mistrovství světa v Budapešti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

řeckořímský zápas

Švýcarský funkcionář Martinetti své rozhodnutí oznámil na dnešním jednání výkonného výboru FILA v thajském Phuketu, kde mu podle informací některých médií členové vyjádřili nedůvěru. V čele organizace byl od roku 2002.

Zápas byl tradiční součástí už starověkých olympiád a až na rok 1900 se konal i na všech novověkých hrách. Nyní mu akutně hrozí, že od roku 2020 nebude v programu. Výkonný výbor MOV v úterý překvapivě navrhl tento sport vyřadit.

Změnu bude schvalovat v září v Buenos Aires valné shromáždění MOV, které zároveň doplní do programu jiný sport. O znovuzařazení může s dalšími kandidáty bojovat i zápas.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme