Lance Armstrong míří naposledy na Tour de France! Možná!

Slavná cyklista Lance Armstrong oznámil, že letošní Tour de France bude jeho poslední. Proč? A proč to dal vědět pět dní před startem?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lance Armstrong a Alberto Contador | Foto: Markéta Navrátilová

Velký Lance oznámil svůj úmysl pomocí svého nejlepšího prostředníka - společenské sítě twitter. Napsal to tam někdy před půlnocí. Nejprve cituji: „A ano, bude to poslední Tour de France. Byla to skvělá jízda a těším se na tři skvělé týdny." Až po chvilce doplnil sám sebe slovy: „Promiňte, myslel jsem moje poslední Tour."

Ale těžko ho podezírat z nadměrného požívání alkoholu a z toho plnoucího zatemnění mysli a potřeby škádlit okolí. Tento krok měl důkladně promyšlený. Co tím ale Lance Armstrong sledoval?

Přehrát

00:00 / 00:00

Lance Armstrong míří na poslední Tour de France! Možná!

Možností je hned několik. Zaprvé: chce varovat soupeře, jak je na tom před Tour dobře a varianta by to byla reálná. Proč je nepostrašit tím, že se jede zmáčknout úplně naposledy, tedy pořádně? A že chce poosmé vyhrát?

Za druhé: opět vzkaz soupeřům, ale tentokrát ve stylu: hoši, poznal jsem, že na to nemám. Že jsem už starej, že už to nepůjde, ale když už, tak to teda ještě jednou objedu. Ale to je asi tak reálné, jako že bude zítra ráno v Paříži sněžit. Takový Armstrong rozhodně není.

Jako nejpravděpodobnější se mi jeví důvod poslední a kombinovaný. A sice pravda. Že Lance Armstrong skutečně touto Tour skončí. Že už ji opravdu nepojede, a že chtěl, aby se to vědělo. Možná je to i součást přípravy vlastní psychiky na závod. Potřebuje se prostě naladit. A zároveň se chce pobavit. Čím?

Komentáři fanoušků pod spekulativními novinovými články (a hlavně jimi samotnými), které se zabývají tím, jak své vyhlášení skutečně myslel. Věřím, že mu to zahraniční kolegové dopřejí. Když už ty české se k němu nedostanou.

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme