Lance Armstrong u Oprah Winfreyové údajně přiznal doping

Lance Armstrong se prý přiznal k dopingu. Bývalý cyklista to měl udělat během natáčení televizního pořadu známé moderátorky Oprah Winfreyové. Napsal to americký deník USA Today, kterému to řekl zdroj obeznámený s obsahem rozhovoru. Pořad se bude vysílat v noci ze čtvrtka na pátek středoevropského času.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lance Armstrong | Zdroj: ČTK

Co přesně Armstrong u Oprah Winfreyové řekl, se neví, mluvčí známé moderátorky odmítl potvrdit informaci o přiznání a řekl, že před čtvrtečním vysíláním nebude zveřejňovat žádné detaily.

Sama Oprah Winfreyová napsala krátký vzkaz na Twitter, že rozhovor trval asi dvě a půl hodiny a Lance Armstrong na něj přišel připravený. Ještě před natáčením se Armstrong omluvil zaměstnancům nadace Livestrong, kterou před 16 lety sám založil a která pomáhá lidem nemocným rakovinou a jejich rodinám.

Přehrát

00:00 / 00:00

Někdejší cyklistická legenda Lance Armstrong se údajně přiznala k dopingu

Přiznáním k dopingu se Lance Armstrong se pravděpodobně snaží dosáhnout toho, aby mu Americká antidopingová agentura zrušila doživotní zákaz startu v triatlonových a běžeckých závodech, kterým se po skončení kariéry profesionálního cyklisty věnoval.

Na druhé straně by mohl za lež federálním úřadům při vyšetřování klidně skončit ve vězení. Stejně jako bývalá americká sprinterka Marion Jonesová, která také užívání zakázaných látek nejprve popírala, ale poté se přiznala a strávila ve vězení půl roku.

Navíc by Armstrong prohrál soudní spory se svými bývalými sponzory a dalšími subjekty, kterým by musel vracet prémie i bonusy ze závodů.

Alena Benešová, Jiří Chum, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme