Láska z bazénu Barboře Závadové s Janem Šeflem svědčí

Láska sice hory přenáší, k výkonnostnímu růstu ve sportu ale sama o sobě nestačí. Své by o tom mohl říci plzeňský plavec Jan Šefl. Jeho partnerka Barbora Závadová už například ví, jaké to je získat medaili z mistrovství Evropy, jemu naopak ještě do včerejška hrozilo, že se na největší plaveckou akci letošního roku ani nepodívá…

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dvojici Závadová, Šefl se daří nejen v osobním ale i sportovním životě | Foto: Michal Jurman

Na mistrovství světa ale nakonec může plavecký pár balit kufry společně.

"Nejspíše spolu strávíme ještě hodně času, takže těch 14 dní by nás asi nerozhodilo... Mrzelo by mě to hodně a je lepší na šampionátu být, než se na něj koukat doma na televizi," hodnotí lakonicky splněný limit a společnou cestu s přítelkyní na mistrovství světa plzeňský plavec.

Přehrát

00:00 / 00:00

Závadová, Šefl, vztah

V pátek si nechal tuto šanci na domácím šampionátu ujít na své excelentní stometrové trati. V sobotu tak musel na motýlkářské dvoustovce zachraňovat, co se dalo. Jeho záchranářská akce, jak se říká za pět minut dvanáct, byla nakonec úspěšná. Věčně usměvavý chlapík potvrdil vizitku jednoho z největších talentů českého plavání, která jej ale během kariéry už spíše svazuje, než těší.

"Když mi bylo osmnáct, tak to bylo příjemné poslouchat. Tušil jsem tenkrát, že to může být pravda, že ve mně asi něco bude. Dnes mi je ale 23 let a myslím si, že za talent považovaný už být nemůžu."

Jeho výkonu si každopádně považuje jeho přítelkyně Barbora Závadová, která zatím ze dvou individuálních startů v Pardubicích brala dvě zlaté medaile. A pomohla také ostravské štafetě k zisku dalšího titulu v novém českém rekordu. Oprávněně tak má zcela jistě co říci i k přípravě svého partnera.

Květoslav Svoboda plánuje návrat k plavání, do bazénu ale ne

Číst článek

"Samozřejmě se o tom bavíme. Děláme stejný sport a plaveme dokonce i stejné tratě. Bára zná hodně, rád si ji poslechnu," přiznává Jan Šefl, který se za svoji vyvolenou odstěhoval nejen nedávno do Ostravy, ale chystá i společný přesun do Prahy, kde začne Závadová studovat na vysoké škole.

A odměna za podobnou obětavost nebo i splněný limit na mistrovství světa? "Už jsme si plácli. A to stačí…(smích)," popisuje Závadová v nadsázce na jakém principu cukru a biče funguje už od roku 2008 vzájemné soužití s Janem Šeflem. Po včerejším dnu se dá říci nejen partnersky, ale i sportovně úspěšné soužití.

Michal Jurman, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme