LeBron James připravil Washington o sérii výher. Je nejlepší na světě, uznává Satoranský

Basketbalisté Washingtonu doma poprvé po 17 zápasech NBA prohráli. O úspěšnou sérii je připravil Cleveland a jeho výhra 140:135 v prodloužení. V dresu úřadujících šampionů se znovu ukázal Lebron James, zřejmě nejlepší hráč poslední dekády.

LeBron James

LeBron James | Zdroj: Reuters

Fanoušci ve Washingtonu pokřikem „defence, defence“ celý zápas podporovali domácí obranu, když ale LeBron James hodem z otočky poslal zápas těsně před sirénou do prodloužení, jeho tříbodový hod slavila v podstatě celá hala. Podobným kouskům se v zámoří tleská, zvlášť v podání těch nejlepších.

00:00 / 00:00

Tomáš Satoranský si troufl i na LeBrona Jamese, hvězda NBA ale připravila Wizards o výhru

„Je to nejlepší hráč na planetě. Jestli má někdo tohle dát, tak je to on. Je na něm vidět, jak obrovské má sebevědomí,“ ocenil hvězdu ligy český nováček Wizards Tomáš Satoranský.

A jako rozehrávač, jehož hlavním úkolem je najít volné spoluhráče, má k Jamesovi respekt i pro další vlastnosti. „Budete u něj hodně dlouho hledat slabiny. Je silný, chytrý, výborně přihrává i střílí. Každým rokem ukazuje svoji dominanci. Jeho zápal i týmové pojetí jsou něco jedinečného,“ dodává jediný Čech v NBA.

LeBron James během zápasu zaznamenal 32 bodů, 17 asistencí a 7 doskoků. A také šest faulů, kvůli kterým opustil hřiště na začátku prodloužení.

Obhájce titulu Cleveland Cavaliers tak dotáhl k vítězství Kyrie Irving. Na jeho 11 bodů během posledních pěti minut, by ale nedošlo, kdyby Lebron James nepředvedl svoji velkou střelu, která teď vévodí všem sestřihům z NBA.

Český reprezentant Tomáš Satoranský odehrál v utkání necelých 12 minut včetně dvou v prodloužení. Do střelecké listiny se sice nezapsal, ale velmi dobře bránil. Mimo jiné sebral míč Jamesovi.

„Byl to určitě ten největší zápas, jehož jsem tu byl součástí. Prý se to už hodně podobalo play off, hlavně co se týká koncovky. Ta byla dost divoká. Každý musel cítit to napětí, i když nefandí ani jednomu týmu. Já tu takovou atmosféru ještě nezažil," hodnotil Satoranský.

Marek Augustin, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít