Legenda snookeru O'Sullivan bude obhajovat titul mistra světa

Legenda snookeru Ronnie O'Sullivan se vrací ke sportu. Čtyřnásobný mistr světa se prý ke konci své desetiměsíční pauzy nudil, a proto se rozhodl znovu hrát. Na přelomu dubna a května chce v Sheffieldu obhajovat světový titul.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kulečník | Foto: Fotobanka stock.xchng

Když mu bylo 16 let, jeho otec dostal za brutální vraždu doživotí, o tři roky později šla do vězení i matka. Přesto se Ronnie O'Sullivan stal legendou snookeru, která na odměnách vydělala přes 300 milionů korun.

Snooker je kulečníková hra s patnácti červenými a šesti barevnými koulemi, ve které hráči potápí střídavě červenou a barevnou, přičemž barevné se na stůl vracejí do doby, než jsou všechny červené v některé z děr.

Přehrát

00:00 / 00:00

I na legendy typu Ronnieho O'Sullivana by se nemělo zapomínat

Ronnie O'Sullivan není v této hře gentlemanů nejlepším hráčem historie, ale je tím nejoblíbenějším, kvůli kterému snooker proráží i v Česku. Ve svých 21 letech zaznamenal historicky nejrychlejší absolutní náběh 147 bodů, ale kvůli drogám a slabé psychice strávil několik let v léčebnách.

Je multimilionářem ve všech světových měnách, a přesto ho před měsícem britský deník Sun našel, jak na jisté farmě na anglickém venkově dělá dobrovolníka - kydá hnůj, čistí kotce a podestýlá prasatům.

O'Sullivan z osobních důvodů skoro rok nehrál, teď oznámil, že bude obhajovat titul mistra světa. Důvod? Protože se doma nudí...

"Každý turnaj, který jsem hrál, tak mě naplňoval. Jsou to asi tři měsíce, co jsem seděl a došlo mi, že radši prohraji v Sheffieldu 0:10, než abych šel na oběd, večeři a pak jen tak polehával. Teď bych si to moc rád zase užíval," říkal stanici Skysports.

Stejně jako když se Tiger Woods vracel ke golfu, bude i mistrovství světa ve snookeru za účasti Ronnieho O'Sullivana najednou o poznání sledovanější akce, začíná za tři týdny.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme