Legendární žokej Josef Váňa slaví šedesátku a chce skolit jelena

Osmkrát vyhrál jako jezdec, devětkrát jako trenér. Koho vám ty statistiky připomínají? Zkuste si vybavit, co se dělo ve sportu přesně před týdnem. Pořád nic? Mohl vyhrát Velkou pardubickou jako vůbec nejstarší žokej historie… A teď už určitě víte, že je řeč o Josefu Váňovi, kterému je právě dnes 60 let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josef Váňa při natáčení filmu "Váňa" | Foto: 2media.cz

Kroniky nejtěžšího kontinentálního závodu, ale vůbec celého českého dostihového sportu mohou už teď Josefa Váňu opěvovat. Rekordy Velké pardubické láme skoro stejně pravidelně jako svoje kosti.

Na pády a zranění je zvyklý, jen tak ho něco nesloží. Například čtyři měsíce poté, co v roce 1994 přežil klinickou smrt, závodil právě na Velké pardubické. Ve srovnání s tím se může zdát jeho naštvání po letošním třetím místě ve Velké pardubické jako malichernost. Ale stejně mají ve stájích v Chyši na Karlovarsku co slavit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Legendární žokej Josef Váňa slaví šedesáté narozeniny

„Posledních asi pět roků jsme zvyklí, že vždycky v listopadu uděláme oslavu, ale ne mých narozenin, prostě všech úspěchů za celý rok. Byli jsme třeba znovu druzí v Grand Premiu… Myslím, že už tak je toho dost, abych měl možnost vrátit něco těm, co nám pomáhají a makají pro nás – aby se pobavili. První nebo druhý víkend v listopadu uděláme nějakou akci,“ vysvětluje Josef Váňa.

A že by uspořádal něco pořádného na oslavu svého jubilea? S tím na Josefa Váňu nechoďte. Ačkoliv...

„Už neslavím své narozeniny 20. října zhruba dvacet let zpátky, vymyslelo se tu, že bychom mohli jít na moje narozeniny ulovit nějakého jelena. Když se to podaří, večer to zapijeme, a když ne, pojedeme domů,“ nastínil Josef Váňa, jak by mohl strávit dnešek, tedy výročí 60 let od svého narození. Takže vám přejeme pevnou mušku a hlavně pevné zdraví, pane Váňo.

Tomáš Kohout, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme