Lenka Šmídová očekává druhé dítě, ale myslí i na olympiádu v Londýně

Stříbrná medailista z olympiády v Aténách 2004, jachtařka Lenka Šmídová se z mateřské dovolené letos k závodění nevrátí. Původně tak chtěla učinit už loni, ale člověk míní, život mění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jachtařka Lenka Šmídová | Foto: Anna Duchková

"Jsem v očekávání druhého potomka a tím je to jasně dáno. Další příprava se tak zase odkládá, letos o mě neuslyšíte," říkala na vyhlášení nejlepšího Jachtaře za rok 2010 Lenka Šmídová. Pogratulovala vítězce Veronice Fenclové i všem ostatním oceněným a v doprovodu rok a půl staré dcerky Viktorie, rozdávala na všechny strany úsměvy, jako by jí závodění ani nechybělo

"Určitě mi závodění chybí, protože to byl můj každodenní chléb. Je to velká změna, když musíte kupovat plíny a zabývat se dítětem a starostmi kolem něho. Je to úplně jiná životní etapa. Užívám si to a to závodění my chybí čím dál tím méně intenzivně."

Přehrát

00:00 / 00:00

Lenka Šmídová očekává druhé dítě, ale myslí i na olympiádu v Londýně

Přesto na účast na olympijské regatě v Londýně stále myslí. Kvalifikace začíná už letos a tu neratovická jachtařka určitě nestihne. Světový šampionát, ze kterého se dá do olympijského závodu postoupit, se sice koná netradičně až na konci roku, ale to bude pouze čtyři měsíce od porodu druhého potomka.

Ještě je ale šance prokousat se do Londýna z evropského šampionátu na jaře roku 2012. "To víte, že uvažuji o všech možnostech. Ale pořád mě to láká, jenom nevím, jestli to bude možné." Těch otazníků je více. Není zatím třeba vůbec jasné s kým Šmídová usedne po mateřské do lodi nebo v jaké bude kondici.

I když v tomto případě nechce nechat Lenka nic náhodě. "Dvakrát týdně chodím s profesionální trenérem cvičit do posilovny, vedle toho běhám nebo minimálně rychle chodím s kočárkem," prozrazuje Lenka Šmídová svůj recept na výbornou fyzickou kondici.

Petr Kadeřábek, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme