Německo 0:3 Česko

Letem sportovním světem aneb u čeho jste byli s námi

Kouzlo rozhlasu spočívá především v rychlosti, jakou umí přenášet informace, které zároveň dokáže prošpikovat emocemi. Pojďme si proto udělat procházku po nejdůležitějších sportovních událostech s reportéry Radiožurnálu, kteří k vám během roku 2011 posílali dobré i horší zprávy z celého světa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

121. Velká pardubická, vítěz Josef Váňa | Foto: Filip Jandourek

V případě tohoto příspěvku vřele doporučujeme laskavému čtenáři či čtenářce pustit si spíše audio :)

Málokdo by na začátku roku asi tušil, že nejskloňovanější sportovní akcí vůbec bude ta založená na výrazném sportovním neúspěchu. Tedy srpnovém neúspěchu Usaina Bolta na korejském MS v Tegu, kdy byl jamajský suverén a držitel světového roku diskavilifikován pro předčasný start.

Naopak start ideální měla do hvězdné kariéry let budoucích největší persóna českého sportu v tomto roce tenistka Petra Kvitová a prokázala to především na třetím grandslamu roku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Místy, odkud Radiožurnál přinášel nejen pozitivní sportovní zprávy, provází Michal Jurman

Klobouk z hlavy českých fanoušků před výsledky Kvitové ale padal s postupem roku čím dál častěji. Česká tenistka totiž vyhrála následně Turnaj mistryň a z pozice světové dvojky se spolupostarala i o historický zápis fedcupového týmu.

Kvitová ale nebyla jedinou výraznou ženskou persónou českého sportu v tomto roce.

Světovou extratřídu potvrzovaly stabilně rychlobruslařka Martina Sáblíková a oštěpařka Barbora Sporáková.

Naopak tou, která výrazně překvapila i svá vlastní očekávání byla skifařka Mirka Knapková.

Individuální úspěchy se ale nevyhýbali ani mužskému pohlaví. Biker Jaroslav Kulhavý vyhrál téměř vše co se dalo, titul mistra světa pak obhájil cyklokrosař Zdeněk Štybar.

Hattrick žokeje Váni

Své dostihové fanoušky na Velké pardubické opět nezklamalo duo kůň Tiumen, žokej Josef Váňa. To na v Pardubicích společně zkompletovali vítězný hattrick, Váňa slavil už poosmé.

Ve stínu zmíněných individuálních výkonů zůstaly tento rok částečně kolektivní sporty. Dva úspěchy jsou přesto nezpochybnitelné, hokejový bronz ze slovenského světové šampionátu a postup českých fotbalistů na EURO 2012

Hůře už na tom byly ale kolektivy bojující o účast na olympijských hrách. Fotbalový výběr do 21 let dělil na ME od tohoto cíle jediný zápas.
Olympijský sen se naopak ještě definitivně ještě nerozplynul pro české basketbalistky. Na přímý postup do Londýna na ME v Polsku ale svěřenkyně trenéra Blažka také nedosáhly. Také ony prohrály boj o 3. místo, tentokrát s výběrem Francie.

Olympijská kvalifikace se příští rok uskuteční v Turecku.

Všechny oči už ale nyní pošilhávají směrem k Londýnu, kde se bude od 26. července do 12. srpna bojovat o 300 medailí v 26 sportech.

U výkřiků radosti i zklamání s těmito boji spojenými nebudou ani tentokrát chybět členové sportovní redakce.

ZPĚT NA ROK VE SPORTU 2011

Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme