Letní olympijské hry v Londýně začnou přesně za 500 dní

Přesně za 500 dní začne v Londýně jeden z největších svátků pro sportovce i jejich fanoušky - letní olympijské hry. Organizátoři toto 'jubileum' oslavili nejen ohňostrojem, ale také spuštěním prodeje vstupenek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

olympijské kruhy | Foto: ČOV

Zahálet nebude ani Český olympijský výbor. Kromě zajištění zmíněných vstupenek bude ČOV připravovat nominační kritéria, chystat Český olympijský dům v Londýně nebo promo akce. Ale i další záležitosti, které by většinu lidí ani nenapadly.

"Čekají nás semináře pro trenéry ze svazů, pro lékaře, čeká nás zajištění olympijské kolekce, aby oblečení bylo vkusné, příjemné a výprava na sebe zároveň příjemně upozornila," řekl předseda Českého olympijského výboru Milan Jirásek, který je podle svých slov spíše koordinátorem všech akcí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Letní olympijské hry v Londýně začnou přesně za 500 dní

"Musím se starat o to, aby ti, kteří zadané úkoly plní, je nepovažovali za to hlavní bez ohledu na to, co se děje kolem nich. Někdy je i koordinátor docela důležitá funkce," upozorňuje Jirásek.

A až bude všechno hotové, vyrazí Milan Jirásek konečně do Londýna. Žádná dovolená ho tam ale rozhodně nečeká.

Jirásek: S deštěm počítáme

"Na to si ale nestěžuju, protože jsem si to vybral. Nejlepší přehled má člověk z médií, než když se sám pohybuje ze stadionu na stadion. Na olympijských hrách mám ale rád setkávání se všemi lidmi, které za ta léta, co se pohybuji ve sportu znám," těší se Milan Jirásek. Na co se rozhodně netěší, je londýnské počasí.

"Myslím, že počasí nás překvapí nepříjemně i přesto, že si pořád říkáme, že tam bude pršet. A stejně se tomu budeme divit. I když s tím člověk dopředu počítá, stejně je to nepříjemné," říká Milan Jirásek.

Navzdory dešti se chce předseda Českého olympijského výboru podívat v Londýně na atletiku, veslování nebo moderní pětiboj.

Alena Benešová, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme