Liberečtí florbalisté chtějí do play-off. Nevědí, kde by ho hráli

Na start nejvyšší domácí florbalové soutěže těší především Liberečtí, kteří se mezi elitu vrací po roce stráveném v 1. lize. Radost z postupu ale kalí Severočechům fakt, že nemají svůj vlastní florbalový domov. Sportovní hala Dobiášova, kde odehráli minulou sezonu, nesplňuje superligové podmínky, s majitelem haly liberecké Dukly se zase dohodli jen částečně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Libereční florbalisté si vybojovali postup do extraligy, vyvstal ale problém s halou | Foto: FBC Liberec

„Nebudeme se vymlouvat, že nám to prohrává zápasy, ale by lepší mít vlastní kabinu vymalovanou v klubových barvách a moci tam dělat třeba videorozbory. Vloni na ‚Dobiášce‘ jsme měli takový kumbálek, to ani nebyla šatna. Ale bylo to naše, tak to bylo příjemnější,“ říká kapitán libereckých florbalistů Matěj Klucho.

Přehrát

00:00 / 00:00

Liberečtí florbalisté si po roce vybojovali extraligu, vyvstal ale problém s halou

Nazývat liberecké mužstvo týmem bez domova je přehnané, ale je jasné, že FBC bude v následující sezoně výběrem cestovatelů. Už teď je jasné, že odehrají domácí zápasy hned na několika místech.

„V současné době vůbec nevíme, kde odehrajeme nadstavbovou část. Ať už play-off, nebo play-down. Museli jsme se poohlédnout po jiných halách, ale parametry pro florbalovou extraligu mužů splňují jen dvě haly v Libereckém kraji,“ vysvětluje prezident klubu František Příhoda.

Momentálně má jistotu šesti absolvovaných duelů v hale volejbalové Dukly Liberec. Další tři utkání by měl tým odehrát v hokejové Home Credit areně.

Ale kam se zbylými dvěma zápasy základní části? V krajním případě by se FBC Liberec stěhoval do Jablonce, tamní hala totiž splňuje superligové požadavky.

„Jednáme s nimi o utkáních, která bychom tam umístili. Ale do Jablonce se nám nechce. Jsme Liberečáci a chodí nám liberečtí fanoušci,“ vyhraňuje se Příhoda.

Problémy s domácím prostředí do jisté míry mohou vybalancovat dobré výsledky a kvalitní hra mužstva. Liberečtí i jako nováčci soutěže vyhlašují útok na play-off, a věří, že jim možná paradoxně rok strávený o patro níž výrazně pomohl.

„Myslím, že jsme se naučili hrát těsné zápasy a vítězit. Některá vítězství v první lize byla jasná od začátku, ale o jiná jsme museli bojovat do 60. minuty. Podařilo se nám získat vítěznou mentalitu,“ věří Matěj Klucho.

David Nyč - NEPOUŽÍVAT, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme