Lidé na nás bučí, prozradil König. Tým Sky se na Tour netěší dobré pověsti

Do cíle 14. etapy Tour de France dojel až jako osmdesátý se ztrátou více než dvanácti minut, i tak ale Leopold König zažil hodně zajímavou pasáž nejslavnějšího cyklistického závodu. V závěrečném kopci dokonce zastavil, aby se fanoušků u trati zeptal, proč na něj a jeho týmové kolegy bučí. Sedmadvacetiletý cyklista totiž přiznal, že jeho stáj Sky se ve Francii netěší zrovna dobré pověsti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Leopold König za sebou má první etapu letošní Tour de France | Zdroj: Reuters

Při závěru etapy, která končila stoupáním do města Mende, jste byl hodně vidět. Měli jste už ale asi stejně za úkol hlídat tempo pro Chrise Frooma…

Nechtěli jsme nechat nic náhodě a před posledním kopcem jsme chtěli být na špici, aby měl Chris dobrou pozici. To se nám podařilo. Celou etapu jsme museli kontrolovat, bylo nám jasné, že to bude o nás. Stálo nás to nějaké síly. Můžeme být ale rádi, že všechno dopadlo podle plánu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Leopolda Königa v cíli 14. etapy Tour zpovídal reportér Tomáš Kohout

Jak se vám vyjížděl finální kopec?

Jel jsem ho zase jako turista, poslední kopce si užívám, a kdyby na nás lidé tolik nebučeli, tak bych si to užil ještě víc.

Nebučeli?

Kvůli francouzským novinářům tady nemáme úplně dobrou pověst, což se podepisuje na tom, jak se k nám diváci chovají. V kopci jsem dokonce zastavil a mluvil s nějakými podivíny, kteří byli nazí a bučeli. Čím větší má tým úspěchy, tím víc má nepřátel.

Na Tour poprvé v historii slaví africká stáj, 14. etapu ovládl Brit Cummings

Číst článek

Dost se tady spekuluje, jestli tým Sky a Chris Froome nepoužívá nějaký technický doping. Jak je možné, že si v kopci zastavíte a ještě si stihnete popovídat s těmi, kteří vás nemají rádi?

Když jedete jako turista, tak je to docela příjemné. Hned u mě byl policista, tak jsem měl velká ramena. Jezdím za nejčistší tým, který si mě jako jediný otestoval a kontroloval si můj biologický pas. Je to hrozný paradox. Lidé jako Armstrong se do nás pouštějí bez jakékoli transparentnosti. Musíme se s tím vyrovnat, setkáváme se s tím opravdu každý den, při každém rozhovoru.

Zmínil jste nejčistší tým. Novináři nemluví ani tak o cyklistech, ale spíše o kolech. Ty vám také po týmové časovce překontrolovali…

To je úplně ta nejsměšnější věc. Jestli nám chtějí kontrolovat kola každou etapu, tak ať je celá projedou, čímkoli chtějí. Je to směšné.

Tomáš Kohout, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme