Lídrem české výpravy pro silniční závod na cyklistickém MS bude Zdeněk Štybar

Šest odvážných Čechů se dnes vydá na závod s hromadným startem na mistrovství světa v silniční cyklistice. Oproti původně plánované sestavě je tým nakonec docela poslepovaný. Ale nic se nemění na tom, že jeho ambice zůstávají vysoké.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Štybar na Mistrovství České a Slovenské republiky v silniční cyklistice. | Foto: Filip Jandourek

Roman Kreuziger a Leopold König se sice po náročné Vueltě kvůli vyčerpání a ztrátě výkonnosti omluvili, ale Zdeněk Štybar se dal do pořádku a pojede.

Aspoň někdo, řeknete si možná. Ale když to obrátíme, není pro tým výhodné, že má jasného lídra hned od začátku a tedy jednoduchou taktiku?

Přehrát

00:00 / 00:00

Lídrem na MS bude Štybar

"Na jednu stranu je super, že to víme dopředu, na druhou stranu si myslím, že s přihlédnutí k tomu, jaká jsme super parta, jak se smazávají týmové příslušnosti a jak kluci letos závodili, je to opravdu škoda," dumá František Raboň.

Ten v neděli pojede své sedmé mistrovství světa mezi elitou a měl by právě Zdeňku Štybarovi pomáhat. Do pedálů se opřou i současný republikový šampión Jan Bárta, jeden z bývalých Stanislav Kozubek a dva zatím nepříliš známí mladíci Jakub Novák a Martin Hunal. Ale i v tom našel lídr výhodu.

"Občas je důležitější mít dobrou partu u stolu, než mít silné závodníky, a to máme. Je tu skvělá parta a je v ní sranda, takže už jen to nás sbližuje. Doufejme, že odvedeme dobrou práci a že zkusíme v závodě něco předvést," říká Zdeněk Štybar.

Právě on by měl z práce na pohled slabšího týmu vytěžit co nejlepší výsledek. Ze startu v městě Lucca se cyklisté vydají v 10 hodin a 272 kilometr dlouhá cesta do cíle jim zabere kolem sedmi hodin.

Tomáš Kohout, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme