Loď Ondřeje Synka nepřežila přepravu z Nového Zélandu

Co potřebuje veslař, aby mohl být mistrem světa jako Ondřej Synek? Pokud budete tipovat píli, výdrž nebo formu, určitě se nespletete. Ale asi budete souhlasit, že základním předpokladem je mít vhodnou loď. A právě s tím měl zpočátku tohoto roku Ondřej Synek problémy, a proto musel svůj první letošní trénink na skifu odložit až na tyto dny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Synek při tréninku | Foto: Pavel Lebeda

Nejdříve komplikovala Synkovu přípravu dlouhá zima, která ho nepustila na vodu a dá se říci nutila jen dřít v posilovně či na trenažéru. "A pak mi přijela loď, která byla na Novém Zélandu, a byla rozbitá. Museli jsme ji odvézt zpátky do Německa na velkou opravu," říká Ondřej Synek.

A co se lodi, na které pro Českou republiku vyjel první veslařské zlato v olympijské disciplíně, vlastně stalo?

Přehrát

00:00 / 00:00

Loď Ondřeje Synka nepřežila přepravu z Nového Zélandu

"Stalo se to, že při přepravě z Německa do České republiky bylo asi minus 15 stupňů Celsia. A loď v takovém mrazu není tolik odolná, takže praskla zrovna v tom nejvíce namáhaném místě. Musela se odvézt výrobci do Německa, aby celý ten jeden karbonový díl vyměnil," popisuje nejlepší veslař světa za uplynulý rok.

Rozbitý skif pro něj nakonec nebyl takovým problémem, jak by se mohlo zdát. Jednu loď jen vyměnil za jinou a skifařskou samotu za bohatou společnost.

"Začali jsme chodit na vodu, ale na 'osmě', protože druhého dubna budeme závodit v Londýně na největším závodě osmiveslic, takže jsme se na to začali připravovat. Skif do toho začnu pomalu zapojovat, budu trénovat jednou na 'osmě', jednou na skifu. Po těch závodech to bude už jenom ten skif," dělá jasno ve svém programu Ondřej Synek.

Mistr světa má i novou loď. O dvacet sekund ho ale nezrychlí

A nemusí to být ten starý, mistrovský, pochroumaný a posléze opravený skif, na který vyrazí. Pro tento rok totiž dostal nový model. Na jeho zázračné účinky se ale spoléhat nehodlá...

"Že by mě to zrychlilo o dvacet vteřin, to určitě ne. Akorát je tam trochu jiný materiál, tak uvidíme, jestli to bude nějak poznat, nebo ne," usmívá se Ondřej Synek. Co by za to dal, kdyby i příští rok zkraje jara řešil, že nemůže trénovat v lodi, na níž si vydobyl titul úřadujícího mistra světa.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme