Londýn odpočítává 100 dní do zahájení OH

Příprava na největší logistickou akci, kterou Velká Británie zažila v dobách míru. Tak popisují posledních 100 dnů do začátku olympijských her v Londýně sami organizátoři, pro které jde teď skutečně do tuhého. Panická hrůza z toho, jestli se všechno stihne, se ale v britské metropoli nekoná. Zatím totiž běží vše jako po drátkách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Londýně se připomínalo na několika místech, že do startu zbývá 100 dní | Zdroj: Reuters

Na Horse Guards Parade sice ještě není ani zrnko z předpokládaných 3000 tun písku, do kterých budou padat vypracovaná těla plážových volejbalistů, ale organizační výbor zachovává stoický klid. Příliš rušno není ani v samotném Londýně.

Stále více jeho obyvatel se nejen ve světle zpráv o olympijském chaosu v dopravě chystá v době her město opustit. Bude tedy mít kdo vytvářet olympijskou atmosféru a bude z olympiády ona velká párty, kterou za organizační výbor slibuje Sebastian Coe?

Přehrát

00:00 / 00:00

Do olympijských her v Londýně zbývá přesně 100 dní

„Celá řada Britů z jiných částí země se na atmosféře bude chtít podílet. Soudím tak podle zájmu o vstupenky, které jsou v tuhle chvíli takřka všechny beznadějně vyprodány. Takže nemám strach, že by Londýn po dobu konání olympijských her byl městem duchů“ ujišťuje český velvyslanec ve Velké Británii Michael Žantovský.

Pořadatelé oznámili, že mottem her letní olympiády bude „Inspire a generation," Inspirujte generaci. Prozradili také, že během zahajovacího ceremoniálu ovládne nebe nad hlavním městem slavná akrobatická letka Královského letectva Red Arrows.

Jiří Hošek, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme