Londýnský Olympijský park je k vidění v Praze

Pražané mohou do konce týdne vidět londýnský Olympijský park. Pochopitelně, že pouze jeho model. Ten v rámci putovní výstavy zavítal do Národního technického muzea.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Model Olympijského parku královny Alžběty

Model Olympijského parku královny Alžběty | Zdroj: ČTK

„ Já jsem upřímně čekal, že ten model bude větší, ale říká se, co je malé, to je hezké. Tím, že je tak drobný, tak pokud se na to člověk pořádně podívá, tak je zase všechno vidět. Líbí se mi, Líbí se mi velmi,“ říkal na vernisáži badmintonista Petr Koukal.

Model opravdu není z největších, má pouze 85 na 78,5 centimetru, přitom rozloha opravdového parku v londýnském Stratfordu je stejná jako u 357 fotbalových hřišť.

Přehrát

00:00 / 00:00

ČOV představuje londýnský Olympijský park v Praze

Kromě zmíněné repliky, která udivuje i svou barevností, můžou návštěvníci výstavy vidět také dva dokumentární filmy o budování parku a obecně přípravách olympiády.

Jakub Kanta, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme