Loni si při Velké Pardubické zlomil nohu, letos Trezor do slavného dostihu opět vyrazí

Desetiletý valach Trezor patří v posledních letech mezi absolutní špičku českých překážkových koní. Přestože v kvalifikacích na Velkou pardubickou nemá konkurenci, v hlavním dostihu sezony se mu nedaří. Loni dokonce odjížděl z východočeského závodiště se zlomenou nohou, ale letos bude opět patřit k favoritům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trezor s Bartošem | Foto: Milan Křiček

Trezorovi svědčí péče týmu v Železných horách, a tak se po operaci zadní nohy velmi rychle vrátil k závodům. Ovládl červnovou kvalifikaci, ale před letošní Velkou pardubickou přišly další problémy, když po kování trochu kulhal.

„S kopytem měl problémy už od kvalifikace, vypadalo to dost vážně. Měsíc a půl nevyšel z boxu. Je skoro zázrak, že se stihl na Velkou pardubickou nachystat,“ popisuje trenérka Hana Kabelková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hnědáka Trezora už netrápí zdravotní problémy a v letošní Velké pardubické tak bude znovu patřit k favoritům

Trezor letos vůbec startovat v Pardubicích neměl, ale kvůli zdravotním problémům nakonec z plánovaných závodů ve Francii sešlo a čeští fanoušci ho tak na východočeském závodišti uvidí. V jeho sedle bude stejně jako v kvalifikaci Ondřej Velek.

„Ondřej není až tak zkušený žokej, je mu třiadvacet, ale o to víc je ambicióznější, snaživější a neprosazuje až tak svůj názor. Spíš poslechne názor můj, což se mi velmi líbí a kvituji to,“ mluví o nadějném jezdci, který pojede Velkou pardubickou potřetí, Hana Kabelková.

Ondřej Velek si šance sedět na jednom z favoritů dostihu moc váží. „Trezor má strašně velké srdce a udělá pro jezdce první a poslední,“ popisuje v čem je Trezor jedinečný.

Váňa odstartuje do své 28. Velké pardubické, s Tiumenem budou útočit zezadu

Číst článek

Mladý žokej na svůj úspěch ve Velké pardubické, stejně jako Trezor, čeká. A pomoci by mu k němu mohla i pozměněná taktika

„Míníme připravit defenzivní taktiku. Na jednu stranu to je špatně, dostih pojede hodně koní a Trezor na to může doplatit v karambolu, ale když se požene dopředu, tak pro něj závod dopadne tak jako loni a předloni,“ dodává Hana Kabelková.

Přímý přenos z nejdůležitějšího závodu české dostihové sezony, který odstartuje v 16 hodin a 35 minut, můžete poslouchat na Radiožurnálu, prostřednictvím streamu Český rozhlas Sport na webu zpravy.rozhlas.cz nebo přes aplikaci iRadio určenou do mobilů a tabletů.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme