Los Angeles bude usilovat o pořádání olympijských her v roce 2024

Los Angeles se stalo po odřeknutí Bostonu novým americkým uchazečem o uspořádání olympijských her v roce 2024. Městská rada kalifornského města dnes jednomyslně záměr schválila a národní olympijský výbor USOC vzápětí oznámil oficiální kandidaturu. Do vypršení termínu pro podání přihlášky Mezinárodnímu olympijskému výboru zbývají dva týdny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Olympijské kruhy na "náměstí"

Olympijské kruhy na "náměstí" | Foto: Robert Mikoláš

Kandidaturu zatím oficiálně podala čtyři města, kterými jsou Hamburk, Paříž, Řím a Budapešť. Pořadatel OH 2024 se bude volit za dva roky.

Los Angeles už v minulosti organizovalo největší sportovní událost dvakrát v letech 1932 a 1984. Nyní se tak může stát po Londýnu druhým městem, v němž se bude pod pěti kruhy soutěžit třikrát. Spojené státy americké naposledy uspořádaly letní olympiádu v roce 1996 v Atlantě. Pak hostily ještě zimní hry v Salt Lake City 2002.

Původně se měl o hry v roce 2024 ucházet Boston, starosta Martin Walsh ale odmítl podepsat požadované finanční záruky, které jsou pro úspěch uchazečů klíčové. Město proto na konci července svou kandidaturu stáhlo.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme