Lubor Blažek bude pokračovat jako trenér reprezentace basketbalistek

Do třetice všeho dobrého, rozhodli se dnes členové výkonného výboru České basketbalové federace. Ti totiž, po vzájemné dohodě, nabídli novou smlouvu na post reprezentačního trenéra žen opět Luboru Blažkovi, pro kterého jde už o třetí období v této funkci za sebou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lubor Blažek | Foto: David Kubíček

Blažek u reprezentace začínal už v roce 1999, tehdy jako asistent další velké basketbalové ikony Jana Bobrovského. Na hlavní post se ale dostal až v říjnu 2009 jako nástupce Milana Veverky.

Největší úspěch své dosavadní kariéry přitom zažil už rok na to, kdy na domácím světovém šampionátu vybojoval s týmem senzační stříbrné medaile.

„Je to zajímavá práce, která mě baví, takže jsem nabídku federace přijal,“ netají se Blažek po dnešní dohodě s výkonným výborem tím, že ho práce u reprezentačního kormidla i na startu už jeho čtvrté sezony stále naplňuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lubor Blažek bude pokračovat jako trenér reprezentace basketbalistek

A to i přes letošní olympijské zklamání, kdy si jeho výběr kolem kapitánky Horákové nakonec z Londýna odvezl 7. místo. Úspěchy Blažka jsou i tak neoddiskutovatelné. Že by si na jejich základě ale chtěl respektovaný kouč nějak vylepšovat své pracovní podmínky, nečekejte.

„Podmínky jsou dané dlouhodobě, takže nějaké jednání o podmínkách nebylo. Budou stejné jako dřív, jako měli ostatní trenéři,“ konstatuje Blažek, jehož pozornost teď může naplno směřovat k nadcházející reprezentační sezoně.

Ta vyvrcholí příští rok v červnu evropským šampionátem. O přípravě, kterou před ním reprezentace podstoupí, ale zatím Blažek jasno nemá. „Teprve dnes se uzavřela první kapitola toho, že jsem reprezentační trenér i na další sezónu. Tedy pro sezonu s mistrovstvím Evropy ve Francii. Plán se bude teprve tvořit,“ říká.

Jasno už je ale o tom, jaké soupeře bude staronový reprezentační kouč do léta příštího roku sledovat prioritně. Šampionát ve Francii totiž jeho svěřenkyně zahájí ve skupině D společně s Běloruskem, Chorvatskem a Litvou. Nad tímto losem přitom Blažek nijak neskrývá svoji spokojenost.

„Lepší skupinu bych si nevybral v případě, že by byly skupiny takto nalosovány a měl bych možnost si říct, kterou skupinu chci. Asi bych neměnil. Myslím si, že naše skupina není jednoduchá. Ale na mistrovství Evropy asi lehkých soupeřů není,“ říká Blažek směrem k mistrovství Evropy.

Jeho výsledek také spolurozhodne o tom, jaká bude další budoucnost tohoto charizmatického vůdce u ženské reprezentace. Pokud na něm totiž Češky skončí v první pětce, zaručí si účast i na tureckém mistrovství světa v roce 2014. A to by mimo jiné také znamenalo, že by byla Blažkovi automaticky smlouva prodloužena o další rok.

Mirko Vasić, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme