Lucie Leišová poplave z Budějovic do Prahy a pak přes La Manche

Život bez výzev nejde označit snad ani za život! Přesně téhle věty se drží, seč může devatenáctiletá česká dálková plavkyně Lucie Leišová, která loni jako nejmladší Evropanka udivila svět smělým přeplaváním Gibraltarského průlivu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálková plavkyně Lucie Leišová

Dálková plavkyně Lucie Leišová | Foto: Archiv Lucie Leišové

Tím ale její plány rozhodně nekončí. Letošní rok se totiž dá v tomto ohledu pojmenovat pro příbramskou rodačku za doslova revoluční.

„Když přeplavete La Manche, tak všichni ví, co se vlastně stalo. Ale já to beru spíše pro svůj dobrý pocit. Je to pro mě velká výzva. Termín mi dali potom, co jsem odplavala Gibraltar, i když jsem se o něj přihlásila už rok před Gibraltarem,“ přibližuje své plány na letošní letní měsíce Lucie Leišová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lucie Leišová se chystá na plavbu z Českých Budějovic do Prahy a pak na přeplavání kanálu La Manche

Slečna, která ještě předtím hodlá úspěšně zvládnout maturitní zkoušky na příbramském Gymnáziu Legionářů a následně uspět i ve snaze dostat se na právnickou fakultu.

Lucie působí v mnoha směrech dojmem buldoka, co si jde za svým snem bez ohledu na překážky a netýká se to jen ryze sportovních výzev.

„V tuhle chvíli to vypadá tak, že z Budějovic do Prahy. To je přibližně 180 kilometrů. Poplavu 18 dní, každý den 10 kilometrů,“ přibližuje příbramská studentka akci s názvem Vltava Tour, která se jako ryze sportovní výzva pouze tváří.

Plavba z Budějovic do Prahy má charitativní účel

Při plavbě z Českých Budějovic do Prahy půjde totiž hlavně o charitativní pomoc těm, kteří ji potřebují. Finanční prostředky budou moci lidé poslat nejen na speciální účet, ale přispět na dobrou věc budou moci i během samotné plavby, ke které se budou moci také přidat.

„Měli by jít jednak na lidi, co potřebují zdravotní péči a nemůžou si jí dovolit. A jednak na lidi bez domova. Bude hlavní, aby si lidi přišli zaplavat, chytli se toho a podpořili to. Nebude pro mě hlavní, abych měla za sebou 180 kiláků.“

I tak bude ale ona zmíněná porce kilometrů velkým sportovním výkonem, zvlášť když během nich bude muset Lucie Leišová překonávat nejen vltavské kaskády ale i tradičně velké teplotní rozdíly vody v této oblasti.

Po zdolání kanálu La Manche je dalším cílem Beringova úžina

Navíc plavba do Prahy bude realizována jen těsně před pokusem o překonání kanálu La Manche.

„Asi tři nebo čtyři dny, takže z toho mám trošku strach. Ale spíš budu asi příjemně rozplavaná. Kaskády buď budu obvolávat, aby mi dovolili proplutí, nebo je budu obcházet, uvidíme,“ plánuje si plavecká dáma.

Mezi její výzvy na příští rok patří už nyní třeba překonání moře mezi britskou pevninou a Irskem nebo v rámci štafety třeba i plavba z Ruska do Ameriky skrze ledovou Beringovu úžinu.

Michal Jurman, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme