Lukáš Konečný bude boxovat o šanci postavit se aktuálnímu mistru světa

Boxer Lukáš Konečný už toho v profesionálním ringu dosáhl hodně. V lehké střední váze držel nějakou dobu i titul prozatímního mistra světa organizace WBO. O ten ale po souboji s Rusem Bajsangurovem přišel a následně se posunul o jednu váhovou kategorii výš. A v té dosáhl na evropský titul, který teď bude obhajovat proti Francouzi Moezu Fhimovi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Konečný během svého boje v Magdeburgu | Zdroj: ČTK

„O ty tituly už mi nejde a už je mi celkem i jedno, jestli boxuji o titul nebo jenom s kvalitním soupeřem. Tím, že už jsem jako byl mistr světa i mistr Evropy, tak dalším cílem je maximálně samozřejmě titul mistra světa, jinak nic," naznačuje Lukáš Konečný, že by si ale přece jen ještě jeden velký duel rád zaboxoval. A nemá k němu úplně daleko.

„Jestli se nepletu, tak jsem třetí na světě. To znamená, že stačí vyhrát jeden zápas a je reálné, že už budu první. Tím pádem by mistr světa nemohl odmítnout moji výzvu. Ale jestli mě třeba případná výhra posune na první místo žebříčku, to už nevím. To už je věc organizace, jaké tam má počty. Myslím si, že když budu vyhrávat, tak jsem jeden, maximálně dva zápasy od duelu o mistra světa, ale samozřejmě se může stát, že prohraji a zabalím to.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Lukáš Konečný se chystá na svůj další zápas

Nejlepší český profesionální boxer posledních let je proti Francouzi Fhimovi favoritem. Sám pevně věří v úspěch, ve svoje schopnosti a zkušenosti. Jasno ale bude až po drážďanském utkání 13. července. Pokud Konečný vyhraje a vyjdou všechny jeho předpoklady, tak by mohl už asi reálně uvažovat o souboji proti aktuálnímu mistrovi světa střední váhy organizace WBO.

„Je to Američan Peter Quillin, takže pokud bych byl adekvátně na žebříčku, tak by se ten zápas nejspíš uskutečnil v Americe, protože bychom ho těžko dostali do Evropy, případně do Čech," musí zklamat všechny české fanoušky Lukáš Konečný. Jenže tenhle souboj je i tak ještě otázkou budoucnosti.

Mirko Vasić, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme